Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kimostam az iPhone-om. Működik...

Kimostam az iPhone-om. Működik rendesen, csal elszállt a háttérvilágítás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!

Történt úgy kb 4 hónapja hogy kimostam az iPhone-om. Akkor nem foglalkoztam vele, mivel eléggé nehéz időszakon mentem keresztül. Azonban most ismét elővettem mert valahogy jó lenne helyrehozni.

A típusa: iPhone 3GS


Annyit már megtettem hogy a telefont szétszedtem. A képernyő része (azaz a hangszóró, érintőüveg, LED-ek és maga a kijelző) tökéletesen működnek.

Tehát jó okom van gyanakodni hogy a LED vezérlésével lehet a gond.

Korróziót nem látni rajta.

Sajnos ultrahangos mosást nem tudok sehol sem itt Debrecenben, pedig jó lenne.

Mit tegyek vele esetleg?


Beszéltem már emberekkel de érdemleges információt amit tudnék használni nem kaptam.


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!



2013. ápr. 17. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb a kérdésedre a válasz mint gondolnád....

Vidd szervizbe. :)

2013. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Kimostam az iPhone-om. ..elszállt a háttérvilágítás. Mit tegyek?"


Mondanám, hogy gyorsan vedd ki az akkut és elsőnek öblítsd ki vízzel, amiben nincs mosószer, hogy ne legyen benne ilyen maradék. Viszont már régen volt a dolog ahogy olvasom. Akkor ha kiszáradt és még működik is nagyobb részben, akkor csak a szerviz maradt megoldásnak.


Ha meg még nem is működne, akkor fel lehetne használni mobil hajító versenyen. [link]

2013. ápr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintetek egy ultrahangos mosas mennyit segitene rajta? (persze csak az alaplapot.)

Tovabba a hibajelenseghez hozzateve: a ki.bekapcsolo megnyomasakor, be allasba kapcsolva a ledek felvillannak... viszont utana semmi

2013. ápr. 18. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni. Fogorvosoknál, tetoválóknál fellelhető a készülék.
2013. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos mosás mint olyan, legjobb tudomásom szerint, rezgetett mikro üveggyöngyök segítségével történik. Azok leszedik a szennyeződéseket is, a vÍzkövet is és az alkatrészek sérülékeny részeit is támadhatják.


Szóval én nem merném, mert lehet, hogy utána már tényleg csak a mobil hajítón lehet felhasználni. De ha már annyira mindegy az eredmény, akkor ki lehet próbálni.


Viszont ha egy kicsi használati értéket is még érzel benne, akkor inkább a szak segítséget vedd igénybe.


Mert pl mi van akkor, ha egy a világítást vezérlő smd alkatrész alatt alakult ki valami záró irányú átvezetés? Oda nem fér hozzá az üveg gyöngy, még ha olyan apró is, akkor sem.


Vagy pl ha egy R/C tagból egy ellenállás elszabadult, akkor csdak villen egy kicsit de nem világít. Persze nem ismerem a kapcsolását, ezért olyannak kellene megmutatni, aki rendelkezik ilyennel.

2013. ápr. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!