Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a laptopom...

Hogyan tudom a laptopom internetkapcsolatát megosztani az asztali géppel?

Figyelt kérdés

1. gép: laptop W8 Pro 64-bit magyar, HSPA+ kártya, NIS 2012

2. gép: desktop W7 Ultimate 64-bit magyar

3. gép: desktop W7 Professional 32-bit angol, NIS 2012


Korábban sikerült egy sima hálókábellel összekötnöm az 1.-t a 3.-kal és ment az internetkapcsolat a 3. gépen. Most nem működik, lehet, hogy valamilyen W frissítés miatt? A Nortonokon sem kellett semmi állítani, egyszerűen a "hálózati és megosztási központban" megosztottam a mobilkapcsolatot a hálózat más gépeivel és ment. Nem akarok routert venni, hanem szeretném, hogy ismét működjön az internetkapcsolat a 2-on, illetve a 3-on is, ha külön-külön összekötöm az 1-es géppel. Egy csomó hálóbeállítást már megnéztem a neten, de egyszerűen nem jön össze. Próbáltam már otthoni csoporttal is, a gépek látják egymást, de az internet kapcsolat egyszerűen nem használható a másik gépen. A problémamegoldó pedig nem találja a problémát.


Van valainek ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?


Köszi



#Windows 7 #Windows 8 #hálózat #mobil internetkapcsolat megosztás
2013. ápr. 19. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

3 gép mellett nem telik egy 7-8 ezer forintos routerre?

Ötlet: vegyél egy routert és egy halom szívástól megkíméled magad!

2013. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:-) nem a "telik - nem telik" a kérdés, hanem már akkora kupac kábelrengeteg van a 3 gép miatt az asztalon, hogy feleslegesen nem szeretném ezt tovább növelni. Másrészt, ha router nélkül is megy, akkor minek vegyek?
2013. ápr. 19. 09:59
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
47%

1. Tévedésben vagy, hisz ugyan annyi lenne a kábel csak az mind egyetlen csillagponti eszközbe csatlakozna. Illetve csak kibírsz még egy vékonyka kis kábelt, ami a router tápellátása.


2. Ha valamelyik géppel csinálod a megosztást, akkor nem tudnak egymástól függetlenül internetezni. Ha "B" kliens géppel akarsz netezni, akkor "A" megosztó gépet is kell feleslegesen járatni, ez villanyszámlában is látható lesz, ugyan ez a router esetén, szinte észrevehetetlen mert olyan jelentéktelen a fogyasztása. És akkor a felesleges kopásról már ne is beszéljünk. Ezzel szemben a router praktikusabb, mindig a rendelkezésedre áll és nem kell miatta belemenni bonyolult hálózati konfigurációkba belemenni.


UI.: De ha te ennyire makacsul ragaszkodsz az elvetemült ötletedhez, akkor ez talán segíthet:

[link]

2013. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

P.O.C. köszi a válaszod, de szerintem nem elvetemült az ötlet, hiszen az igaz, hogy a "gazdagépet" is járatni kell ahhoz, hogy a másik ki tudjon menni a netre, de csak egy hálókábel kell hozzá és kész, csak a szoftveres beállítást nem sikerült megcsinálni. Ezen kívül a gazdagépet eközben más is tudja használni akár a ntre, akár másra.


A másik, hogy a router plusz pénzbe kerül, plusz tápcsatlakozás, plusz hely kell (se hely nincs már az asztalon, hogy egy router el lehessen normálisan helyezni, se 230V csatlakozási lehetőségem sincs már a 2 monitor, 3 gép, nyomtató, külső vinyó stb mellett, hacsak nem veszek egymásik elosztót plusz pénzért), megnézem a linket, amit küldtél és jelentkezem.

2013. ápr. 19. 11:42
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
47%

Ja mert egy T elosztó van vagy 400 Ft és a router sem fér el a földön vagy falra szerelve, jaj mindjárt elkezdelek sajnálni, csak adj még egy kis időt. :)

Egy idő után úgyis rájössz amúgy, mekkora hülyeség egy ilyet kiépíteni (még ha sikerül is), főleg ha ne adj isten a jövőben egy Wi-Fi -s kliens is a képbe kerül.

2013. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Látom nem győztek meg, szóval leírom X-edikként, hogy ne tedd, mert szívni fogsz vele. Én szóltam!

G,

2013. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem győztél meg! Tök egyszerű volt, valaki segített megoldani. Tőletek vártam elsősorban segítséget, de a legtöbben ahelyett, hogy inkább ejtenék a kérdést, le akartak beszélni. Így most egy egyszerű hálókábellel megosztottam a kapcsolatot, amelyekre a desktopon csak olykor van úgyis szükség. És mindehhez nem kellett routert se venni.
2013. ápr. 29. 17:21
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Grat. Nagyra nőjön a ... :D
2013. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!