Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux: mi a különbség az...

Linux: mi a különbség az ablakkezelő és az asztali környezet között?

Figyelt kérdés
A kde xfce stb melyik a kettő közül?
2013. ápr. 21. 12:56
 1/5 anonim válasza:

Nem vagyok egy nagy guru, de azért megpróbálom helyesen megválaszolni. Az ablakkezelő egy beágyazott réteg, ami szükséges a különböző asztali környezetek futásához. Az asztali környezet az az ablakkezelőre "rádolgozott" felhasználói felület, ez az ahol kattintgatsz és irkálsz. (kiv: parancssoros mod:D) És hogy ez miért jó és miért nincs egyben az ablakkezelő és a felhasz.felület? Szerintem a modularitáshoz és a könnyebb változtathatósához lehet köze, de ehhez már nem értek. Az Xfce egy asztali környezet, neki az Xfwm az ablakkezelője.

Picit mélyebben: Az ablakkezelő egy un. X11 protokol alapján nyújt eszközöket a GUI íráshoz és közben szabványosítja is.

2013. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és a gnome vagy a kde az melyik?

ezen leírás alapján mindkettő?


mert az xfce az asztali környezet "csupán"

2013. ápr. 23. 11:08
 3/5 anonim válasza:
Most így visszaolvasva, az Xfce-ben benne foglaltatik maga az ablakkezelője is, az xfwm. A gnome, az xfce, a kde, az lxde stb ezek mind teljes értékű felhasználói felületek saját ablakkezelővel. De sokkal könnyebb lenne ha leírnád, hogy mi a kérdéseidnek a gyakorlati vonatkozása.
2013. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a világon semmi. teoretikus érdeklődés.
2013. ápr. 23. 19:04
 5/5 anonim válasza:
Óó, az más. Ha ilyen szinten érdekel szerintem érdemesebb pár könyvből "alapműveltséget" szerezni ilyen téren majd neki esni a fórumoknak. Én is csak a szerelem/szex kategória miatt járok ide:D Amúgy, úgyis anonim oldal, megírhatnád hány éves vagy, kíváncsi vagyok. Hogy fair legyen, én 17.
2013. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!