Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet legjobban felgyorsítani a számítógép bekapcsolását?

Figyelt kérdés
Illetve az utána lévő programok töltését, hogy minél gyorsabban tudjam bekapcsolás után használni a gépet.

2013. ápr. 30. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

SSD-re telepíted az oprendszert.

Nem kikapcsolod, hanem hibernálod.

2013. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Start Menu -> Futtatás -> "msconfig" -> OK -> Automatikus indítás fül -> Aminek nem kell feltétlenül azonnal bootoláskor elindulnia, az elől vedd ki a pipát -> OK.
2013. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem hibernálni, hanem felfüggeszteni kell. Ilyenkor egy pici áramot fogyaszt ugyan, de minden a memóriában marad.


A másik megoldást, hogy kicsit átszabod a szolgáltatásokat, kiveszel szükségtelen dolgokat. Linux alatt akár újra is fordíthatod a rendszert csak a szükséges összetevőkkel, de ahhoz mondjuk kell némi rutin.

2013. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3, és minden veszik, ha jön az áramszünet.
2013. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na ja, ez igaz. :)
2013. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

SSD-re nincs pénzem, a szükségtelen programok sem indulnak, egyedül a vírusírtó kapcsol be indításkor. Windows 7-em van.

Ja és nálunk áramtalanítva van a gép minden nap, szóval hibernálás és egyéb nem jöhet szóba.

2013. ápr. 30. 17:51
 7/13 anonim ***** válasza:
A hibernálásnak pont az a lényege, hogy nem vesz fel áramot a gép. A memória tartalmát kiírja a winyóra, majd kikapcsol. Bekapcsolásnál a memória tartalmát visszatölti és folytatható a munka.
2013. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én anno kipróbáltam ezt a hibernálás dolgot, de lassabban töltötte be a memóriát, mintha simán indult volna a gép. Kikapcsolás előtt a lemezre írás ugyanez.


SSD-vel lehet hogy gyorsabb, nem követem a fejlesztéseket, de mikor utoljára olvastam teszteket, még lassab volt, mint a HDD. Az írás szerintem most is lassabb. Vagy le vagyok maradva? :D

2013. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Le vagy maradva, az SSD-k terén.

A hibernálásról alkotott képed is elég torz. Ha üres rendszert veszünk alapul, akkor a hibernálás valóban lassabb lehet. Ugyanakkor, ha nem úgy hibernálsz h mindent bezársz, hanem mindent a memóriában hagysz, akkor lényeges gyorsulás érhető el, egyszerűen azért, mert nem tölti be azokat a dolgokat, amiket indulás után ki kell neki dobálni, hogy más beférjen a memóriába.

2013. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ismerem ezt a hibernálós dolgot, de egy próbát megér :)
2013. máj. 1. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!