Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szempontokat vegyek...

Milyen szempontokat vegyek figyelembe laptop vásárlásnál? Tudnátok ajánlani esetleg konkrét gépet?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy laptopot, de nemigen vagyok otthon ilyen téren! Egy-két jobbféle játék is elmehet rajta, de nem ez az elsődleges cél! A lényeg h ott legyen a szeren! Segítsetek!
2013. máj. 10. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Tudni kéne mennyit szánsz rá.

Mik az elvárásaid, mire fogod használni.


Fő szempontok: hordozhatóság, tehát ne 15,6-17"-es laptopot vegyél. 13.3-14" bőven elég.


LEgyen strapabíró borítása. sokáig bírja az akkuja, ennél azt is figyelembe kell venni, hogy milyen hardverek vannak benne, mekkora a fogyasztásuk. Nem célszerű olyan notit venni, ami nem bírja ki minimum 3 óráig. (de inkább 5-6 felé vinném az üzemidőt)

Nem célszerű melegedő alkatrészeket összeválogatni, ilyen pl, ha AMD procit veszel+ mellé még egy Radeon VGA-s gépet. Ez a kettő együtt halál notiban.

Én intelt javasolnék Nvidiával. Próbáltam AMD-s laptopokat, szörnyen melegednek.

Az intelekkel nincs ilyen gondom.

Minimum 2 magos, 4 szálas, i3-as procival nézelődj, legyen vagy 4GB RAM-ja, és 1GB körül9 VGA RAM-ja.


Ja és persze külső megjelenés, dizájn, periféria csatlakozók elrendezése. Az asus mostanában pl szörnyá elrendezést használ. A venti szellőző nyílását takarja a tápcsatlakozó és a kábel. rettenet.

2013. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igazából most tervezem h megyek egyetemre! oda pedig létszükéges egy laptop!

igazából családdal,barátokkal való kapcsolattartásra, sulihoz, meg szórakozásra használnám!!

ár: 200-250 körül szánnék rá!

2013. máj. 10. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:

"igazából most tervezem h megyek egyetemre! oda pedig létszükéges egy laptop!"

Létszükéges helyett inkább létszükség! Ráadásul régen hosszú évtizedeken keresztül is tudtak az emberek diplomát meg doktori címet szerezni laptop nélkül! Hogyan csinálták?


Az első felvázolta nagyjából a lényeget, de az AMD+Radeon felvetésével nem értek egyet maradéktalanul (pontosan milyen modellről is van szó, mert ugye AMD-ből is sokféle van). Laptopba 1GB videomemória is felesleges, hiszen annyi VRAM-mal egy asztali GTX650Ti vagy egy HD7790 is jól elboldogul magasabb felbontáson is, így egy notesz gépbe teljesen felesleges ezt feltételnek állítani (persze marketing célból a harmatgyenge mobil videokarikra is rászórják a vram-t, mint valami csokireszeléket, de gyakorlati haszna nem sok van).

200-250k-ból egész használható cuccokat kapni szerintem, de ajánlani nem tudok...

2013. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!

jaa? meg a másodiknak a nyelvtani korrigálását is!:)

miért is létszükség? mert talán nem szeretnék Bécsből postagalambot küldeni szüleimnek meg barátaimnak. egyszerűbbenk találom a skype-ot!:)

2013. máj. 10. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Második:

Nyilván nem próbáltam ki minden AMD+Eadeon kombót, de amit kipróbáltam, azokból erre a következtetésre jutottam.

Az egyik egy AMD Sempron 1,6 GHz-es 1magos, 32bites proci volt (elég régi, sörnyen melegedett) a másik egy AMD turion 64M 2,24GHz, ez is eléggé melegedett.

A VGA-kra nem tudok pontos megnevezést már.


Azért írtam neki 1GB VGA-t, mert azt írta, hogy "Egy-két jobbféle játék is elmehet rajta," mostanság nem nagyon látok olyan notit, amiben csak 512MB, vagy 256MB-os VGA van, kivétel a prociba integrált eszközök. De én azzal nem játszanék.


És mivel írta, hogy 200-250e Ft-ot szánna rá, teljesen egész korekt gépet tud kihozni az említett paraméterekkel. :)

2013. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem kb egy ilyesmi elég:


[link]


[link]


Kerüld a HP-notikat meg az asusokat. Mindkettővel volt rengeteg bajom.


ezzel oprendszert is kapsz.

[link]


Esetleg DELL- gépet nézz, azok elég jók, DE NE INSPIRONT, azoknak nagyon gyenge a hűtése, nyáron szeretni a BIOS lelőni az egészet túlmelegedés címen.

2013. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen most találtam Iponon egy hozzászólást:


"nekem van egy a10es laposom és far cry 3-t igpről mid beállításokkal teszteltem stabil 28min 40átl 60 max fps míg egy dirt showdown maxon fut... DG-vel többnyire jobb a helyzet...


Egyik haveromnak pont most ajánlottam trinityt egy i5-t adott el vett egy lenovot a8-cal + maradt is cash-e. Mindezek után csak annyit kérdezett tőlem, eddig mi a francért nem szóltam neki. Kiforrott kezelés: 1 azaz 1 progival (catalyst) be tud állítani minden és persze jól átláthatóan. Persze vannak kisebb hibák, de általában (95%) user error. Elfelejtettem a legfontosabbat: eddig i5-tel volt 4 óra akkuidő most >6."


Ezt csak ezért idéztem be, hogy van olyan eset, hogy az AMD olcsóbban, jobb aksi idővel és jobb játékos teljesítménnyel rendelkezik. Processzorosan biztosan lassabb, de nem annyival, hogy az kibírhatatlan lenne...

Nem azért idéztem be, hogy megtérítsem a kérdezőt, hanem inkább, hogy picit korrigáljam az első válaszolót. :)

2013. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, előfordulhat, én csak a személyes tapasztalatomat írtam le :)
2013. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!