Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, közép- és...

Mi a véleményetek, közép- és hosszútávon milyen következményei lehetnek a digitális analfebetizmusnak?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 10. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt a normál analfabetizmussal van a gond!


Az összes új kezelőfelület arra törekszik, hogy egy egynapos is tudja kezelni. Vagyis nem beszélhetünk igazán digitális analfabetizmusról!


Az emberek 80%-a nem tudja normálisan értelmezni azt amit olvas.

2013. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 +1


Értelmezési gondok vannak. Sokszor tapasztalom azt hogyha a win kiír egy hibaüzenete, vagy valamit csak frissíteni szeretne el sem olvassák illetve ha el is olvassák nem tudják értelmezni azt ami a monitoron megjelenik. Pedig magyar nyelvű. És ez nem csak itt jelenik meg. Pl az én érintőképernyős telómat (nokia 5230) azért adta el a csaj, mert idézem "képtelen vagyok megszokni azt hogy nincsenek betű gombok a telefonon"

2013. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amióta Magyarországon is megtörtént a nagymértékű informatikai robbanás(2006-2007) Azóta küzdünk a problémákkal. Én 2009 óta dolgozom mint informatikai eladó és szakszervizes!


Tudnák mit mesélni, ez idő alatt nagyon sok probléma volt ezzel, főleg az operációs rendszer váltásokkal(vista - 7 )

Én pont a hetes megjelenése előtt csöppentem be(persze előtte is csináltam csak akkor még nem tisztán).


A legnagyobb probléma az, hogy az emberek itthon, arra törekednek, hogy minél kevesebb erőfeszítéssel oldják meg a problémákat!

Gondolok itt csak egy monitor - PC összekötésére. Múltkor hoztak vissza egy monitort, usb hub és hdmi volt rajta, két nap után hozták vissza az üzletbe, állítása szerint elolvasta a kézikönyvet!


A hdmi kábel ment az usb-be, az usb pedig a hdmi helyére! Addig nyomták a csatlakozást amíg fizikailag lett hibás!


Itt is csak olvasni kellett volna mert mindent képekkel is illusztrálnak pont az ilyenek miatt!

2013. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!