Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fizetős böngészős online...

Fizetős böngészős online szerepjáték elindítása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem a fizetős böngészős online szerepjátékokra vonatkozna a kérdésem. A lényeg, hogy a játékban pénzért lehet venni olyan dolgokat, amivel előnyhöz juthatsz. (Például: Bitefigth, Shakes & Fidget, Goodgame Empire...stb).

Egy ilyen játék elindításához milyen teendők vannak? Egy ember üzemeltetné. Gondolok itt arra, hogy be kell-e jelenteni valahova? Levédetni (hogyan)? Vállalkozásnak számít? Engedélyek kellenek hozzá? Minden olyan dolog érdekelne, ami kiadással jár.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Jtutu



2013. máj. 11. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt ne a gyk -tól kérdezd meg hanem konzultálj egy ügyvéddel és egy könyvelővel, ők kissé pontosabban fogják tudni a jogi és az anyagi oldalát a dolognak.


természetesen kell hozzá vállalkozás, csak úgy magadtól nem csinálhatod (kivéve ha egyéni vállalkozó vagy), illetve az adókat be kell utána fizetni.

2013. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mivel pénz kereseti lehetőség csak vállalkozás formájában indíthatod. Adót kell utána fizetni, minden pénzért áfát kell levonni. kell hozzá egy hostcím és egy szerver amit vagy te üzemeltetsz 24 órában vagy béreled. meg ell hozzá minimum egy programozó is..
2013. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 eNerdzsy ***** válasza:

"Egy ember üzemeltetné"


Nem vagyok szakember, de távol állsz a realitástól.

Először egy hasonló játékot ki kell fejleszteni. (fejlesztői csapat kb.15-20 programozó, designer, tesztelő legalább)! Havi minimum 300 ezres nettó fizetéssel.


Licenceket kell vásárolni, de bele sem megyek a részletekbe...


Amilyen profi böngészős játékokat kínálnak manapság, az általad is említett cégek, 80-100 milla alatt bele sem érdemes kezdeni, és még úgy is bizonytalan a dolog kimenetele.

2013. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ne egy akkora játékra gondoljatok, mint amiket a példában megemlítettem. Én kezdtem bele egyedül és már az alapok meg vannak, talán már a neheze is. Egyszerűbb játék. Csak érdekel, hogy ha fizetősre programoznám, akkor megérné-e. Ha nem, akkor jó lesz referenciának is. Ha ingyenes lesz az egész, akkor ugye nem kell semmit fizetni utána?

2013. máj. 11. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
ha teljesen jogilag korrekten akarod csinálni akkor ha ingyenes akkor is kell adatkezelési engedély, legális szoftverekkel kell készítened az egészet beleértve a grafikát, illetve akkor sem árt ha számlaképes vagy.
2013. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem érné meg fizetőssé tenni. ha ingyenes akkor nem kell fizetni utána semmit, mivel nem származik belőle bevételed
2013. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!