Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy csak egy bizonyos játéknál van ez a hiba, de most már tudom, hogy kb összesnél.


Például: egyik online szerepjátékok, simán futnak 60+ képkocka/másodperccel, de amint egyik játékos futásból megáll, állásból futni kezd stb. akkor egy hatalmas, néha 3 másodperces akadás jelentkezik.


Egyszerre mintha több feladatot el tudna végezni, ( futás + animációja ), de amint megállok, az a folyamat befejeződik, és elkezdi a ''megállás'' folyamatot ( mivel futottam, és megálltam ) Ekkor átlagos 1-1.5 másodperc fagyás, majd visszajön a kép, megy újra 50-60 FPS-vel.


Másik példa:

játék szépen fut, ez is átlagban 50 feletti képkockával/másodperc. Amint akár egy 1x1 pixeles 2D képet legenerálok, bumm, meghal a gépem 1-2 másodpercre.

Ha 100 képet generálok, akár 1000x1000 felbontásban, akkor is csak ugyanannyira fagy be a kép.


Fogalmam sincs hogyan írjam ezt le,légyszí segítsetek.

( de ne olyanokkal, hogy indítsd újra a gépet stb. )


Újratelepítettem a win7-et, 32 bites, 2-magos 2GB RAM, 2Ghz és egy integrált 768MB memóriás videokártya.


A leges-legfrissebb driverek.



2013. máj. 12. 20:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Időközben azt is észrevettem, hogy ez akkor jelentkezik, amikor a játék közben szöveget ír ki, akár olyan betűket is, amik mondjuk képek.


Azért furcsa, mert egyes programokban az ikonok nagyon homályosak, mintha 8x8 pixel lenne széthúzta 64x64 pixelbe például.

2013. máj. 12. 20:59
 2/7 A kérdező kommentje:
lehet összefüggésben van a kettő.
2013. máj. 12. 21:00
 3/7 levis56 ***** válasza:
Lehet,hogy hülyeséget írok de talán ehhez a konfighoz magasak ezek a képkocka számok vegyél vissza belőlük elvileg 30 kockánál sem szaggat a kép.
2013. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én bárhogyan próbáltam, legalacsonabb grafikán, legmagasabban, mindehogyan jelentkezik :(

Szerintem nem a videokártyával van a baj, lehet, hogy a processzor, de nem értek hozzá

2013. máj. 12. 21:36
 5/7 levis56 ***** válasza:
Lehetséges,hogy a leírt hardverek egyike másika nem felel meg a játék gépigényének.
2013. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 levis56 ***** válasza:
Próbáld ki valami mezei játékon ha ott nem szaggat akkor kevés a hardver.
2013. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azoknál a játékoknál/programoknál amiket mondtam, megvan a javasolt config,tehát nem csak a minimum.


A játékok nem szaggatnak, mint mondtam szépen futnak, csak ezek a problémák jelentkeznek, de fogalmam sincs miért, vagy mi ez, mi okozza.

2013. máj. 13. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!