Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Total War?

Figyelt kérdés
Szempont a játékélmény, a grafika, és hogy mennyire stratégia!

2013. máj. 20. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Shogun: Total War

Medieval: Total War

Rome: Total War


Ezek a legjobbak

2013. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogas kérdés.

Játékélmény szempontjából: Japán, Róma, középkor, újkor, Napóleoni háborúk? Kinek a pap, kinek a papné... Kinek melyik éra jön be.

Grafika: egyre jobb.

Stratégia: A Shogunban még sakktáblaszerűen lépegettünk egyik tartományról a másikra, s a tartományok menedzselése sem volt túl bonyolult.

Ehhez képest Róma óta szabadon járnak seregeink a térképen és figyelembe veszi a terepviszonyokat a csatában - ez mindenképpen fejlődés, a nekem tetsző irányba.

A Medieval 2 a középkor miatt nálam a favorit.

Aztán jött az Empire.

A városok menedzselése tartomány menedzselésre változott. Ezt szokni kellett, de végül is nekem bejött.

A technikai fejlődés - iskolák , gentleman-ek - szintén jó ötlet volt.

A Napóleonnal még nem játszottam, de azt olvastam, hogy gyakorlatilag az Empire kiegészítője. A főhőssel játszva pedig lineáris a játékmenete. ...

Az új Shogun...hát meglátjuk.

2013. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a bő választ :)

Én eddig csak a Napoleon total warral játszottam, de sokan szidják, hogy nem is igazi stratégia.

A videók és gameplayek alapján a shogun 2 nekem nagyon nem tetszik. Azt mondják, hogy csak az AI "logikája" jobb egy kicsit a többi total warhoz képest.

Valaki szerint a rome tw a best, de nekem a grafikája miatt kiesik.

Az empire is jó(mondják), csak ugyan az mint a napoleon tw, és annak a grafikája is jobb.

Így igazából maradt a Napoleon, az Empire, a Mediaval 2, és a shogun 2 tw(csak végső esetben :D)

Mindenképpen akarok egyet venni, mert az original szerós multi mindennél többet ér....:)

2013. máj. 20. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Na igen,az AI. Az Empire-ig nem sok nyomát látni. :-) Vagy rohamoz egyenesen előre, vagy áll egy helyben , hagyja magát lemészárolni a tüzérség, meg az íjászok által. A tűz alá vett várfalakat nem hagyja el, csak ha leomlott vonul vissza a városközpontba.

Az Empirétől már próbálkozik bekerítéssel, visszavonulással,de a tüzérségét még mindig nem védi, könnyen lerohanható. Ostromoknál is fejlődött. Ha támaad, azt több oldalról teszi, hogy megossza erőidet, ha védekezik...azon még van mit csiszolni, mert legfőbb fegyvere egy bug (programhiba).Ha ágyúval szétlövöd a fal valamely részét, belassul a játék, átmegy diavetítésbe. (Nem mindig,van hogy megúszom, de olyan is, hogy egyszer csak újra felgyorsul. Nem lehet véletlen, hogy a készítők közvetlen a csata előtt lehetőséget adnak mentésre.)

No és az eredeti játék varázsa...

Én már megvettem az összes részt, persze akciók idején, de így is egy vagyonba fájt. Ráadásul kevés az időm játszani. A Shogunnal legénykoromban rengeteget, az Medieval 2-vel mikor még fiatalember voltam sokat, az Empirrel mostanában keveset, a Napoleonnal , Shogun 2-vel majd nyugdíj után, ha megérem. :-)

2013. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!