Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csak 40 MBit a tényleges...

Miért csak 40 MBit a tényleges átvitel egy gigabites hálózaton?

Figyelt kérdés

Adott egy D-LINK DNS-320 NAS ,ami saját bevallása szerint gigabit lan-on csatlakozik a TP-LINK WR1043ND gigsbites routerre,ahonnan az asztali gépemre -szintén gigabit vonalon (win7 szerint) . Mégis mind ftp,mind smb kapcsolaton csak 40 MBit tényleges letöltési sebességem van (win7 diag szerint a hálózati eröforrás 5%-át használom).


Tipp esetleg,hogy hol döglődik valami ?



2013. máj. 25. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Légyszííííves ne süllyedjünk amerikai gondolkodás mélyére.


IQ fight figyelj: Az a sebesség a Routerre vonatkozik, ha 2db gépet összekötsz ami tud 1Gb/s-el adatot küldeni és fogadni, akkor látod hogy tudja. De a szolgáltatód csak 40Mb-et enged, így hiába nyúzod nem fog többet tudni.

2013. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a szolgáltatóm mióta korlátozza a belsö hálózatomat ? Csak mert,ha nem lett volna világos ,ez mind a belső hálózatomban történik . 70/7 MBites netem van , és bőven tudom is ezt a sebességet mind vezetéken,mind pedig wlan kapcsolaton.
2013. máj. 25. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Még is van 1 szűk keresztmetszet. Valahol az alábbiakban. Tudod, lassan folyik a víz teljes nyitott csap mellet is, ha kicsi a víz nyomás.


Valahol lecsökken a sebesség:


[Otthon]--[Router]--[Szolg]--[Srv és Szolg közti kapcsolat]--[Server küld/fog. korlát]

2013. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vagy odahaza:

[Gép]--[kommunikációs csatorna]--[Router]--[kom. csat.]--[másik gép]

2013. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez eddig átjött : de hogy deritsem ki,hogy mi ? A NAS-t szeretném angy sebességü háttértárnak használni (az eddigi médiaszerver és torrent kliens funkciója mellett ) - szóval nagyon kellene a valós gigabit sebesség.
2013. máj. 25. 22:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt csak,kizárólag a belső hálóm sebessége érdekes - külsö nem ,tehát csak a Router LAN portjai ( igazából ezesetben csak egy switch funkció) . Cat5e madzagokat használok mindenhol .


Hogyan tudnám pl. a NAS tényleges hálózati sebességét tesztelni ? Vagy,hogy a switch nem korlátoz-e ?

2013. máj. 25. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a kérdéssel térj át a prohardver.hu forumára. A kérdésed mélyebb informatikai jellegű. Ott valószínűbb, hogy kapsz a kérdésedre választ.
2013. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a gyakkérdésel sütiknek való, de te nem az vagy. :) Jobb helyen van a helyed. :P
2013. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet - már el is felejtettem,hogy ott is regelve vagyok :) Feltettem a kérdést náluk is :)
2013. máj. 25. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!