Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka? Pc-m nem...

Kriszmo78 kérdése:

Mi lehet az oka? Pc-m nem indul el, ha a winchester csatlakoztatva van. Ha lehúzom simán indul, persze csak keresi a Windowst. Ha sikerül elindulnia, nem látja a winyót.

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem akkor csak a vinyóval, vagy a kábelével lehet a gond. Első lépésként új kábel beszerez, vagy a vinyó másik gépben kipróbál.
2013. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A "nem indul el" mit jelent? Nem tud bootolni, vagy már a képernyőn sem jelenik meg semmi?
2013. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Általában el sem indul, ventilátorok felpörögnek, vinyót is hallani egy pillanatra, ezután megáll minden. Ha elindul kiírja hogy nincs meghajtó, biosba sem lehet belépni. Próbáltam másik winyót és kábelt is. Ugyanazt csinálja. Ha winyót lehúzom frankón indul, bios is van.
2013. máj. 26. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha elindul kiírja hogy nincs meghajtó, biosba sem lehet belépni"


Ez elég fura. Attól, hogy nincs meghajtó, még be kellene tudni lépni a BIOS-ba. Biztos azt írja ki, hogy "nincs meghajtó"? :)

2013. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Angolul írja, hogy ide Master... Aborted, utána nyomj F4,,ide slave ugyanez.
2013. máj. 26. 22:04
 6/8 A kérdező kommentje:
De most már el sem indul, így pontosan nem tudom leírni hogy mit írt ki.
2013. máj. 26. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd az összes csatlakozást, adat- és tápkábelt is, húzd ki és dugd be újra. Ha sikerül belépni a BIOS-ba, a meghajtó adatait állítsd auto-ra, ha esetleg nem úgy lenne. (Általában mindjárt a BIOS első menüpontnál szokott lenni.) De egy autodetect-et is indíthatsz. (Ez meg az utolsók között szokott lenni.) Ha más winchivel és kábellel is ezt csinálja, sőt kábel nélkül is, és biztosan kap tápot a lemez, akkor passzolok. Esetleg az alaplapi csatlakozóval lehet gond. Nem lett nagyon durván megrángatva a kábel?
2013. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megrángatva nem volt, már régebb óta ment piszkálás nélkül. Viszont tápot cseréltem, visszarakom a régit, lehet az a hunyó.
2013. máj. 27. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!