Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Másodpercenként pillanatyi...

Neuhauser László kérdése:

Másodpercenként pillanatyi megállás. Mi ez?

Figyelt kérdés

Hali

Azt vettem észre, hogy kb. 1 másodperceként a gépem egy pillanatra (nagyon rövid időre) megáll.

Vírus nem lehet, mert teljes vizsgálatot hajtottam égre, Hiren's Boot CD - vel is


A CPU nincs 100% - on, még csak 20 - on se...

Ha gépelek, pl, lenyomom folyamatosan az egyik betűt, akkor a betű ismétlése is meg-megáll másodpercenként, egy pillanatra


Ha az egeret mozgatom, a kurzor is megáll másodpercenként


Mitől ban ez?



2013. máj. 31. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első tipp, hogy a vinyó túlterhelt valamiért, vagy átállt PIO módra. Lehet túlmelegedés is.
2013. jún. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hőmérsékleteket ellenőriztem, normális szinten vannak/voltak

(CPU: 40-45 °C / GPU: 50-55 °C / HDD1: 30-35 °C / HDD2: 28-30 °C)


HDD - k UDMA-5 - ben vannak (P-ATA mind a kettő)

ODD külön kábelen van

A két HDD PRI_MA és PRI_SLA , az ODD SEC_MA bekötéssel, 80 PIN P-ATA kábelen vannak, érintkezést is ellenőriztem

(Az ODD UDMA-2, ennyit "bír" )


HDD LED nem világít / nem villog


Win XP 30 bites van fent, feladatkezelőt néztem, oda nem illőt nem találtam

(illetve gyanúsan RAM / CPU zabálót sem, csak a "szokásos" folyamatok, amik egyébként is futni szoktak nálam)


Érdekes, hogy egy újraindítás megoldja a probléémát, de időnként (nagyon ritkán) újra jelentkezik....


HDD mindkettő hibátlan, nemrég teljes felületellenőrzést hajtottam végre mindkettőn, egyetlenegy hibás szektor sincs rajtuk, HDD Sentinel 100/100 mindkettőnél.


RAM - ot is nemrégiben ellenőriztem Hiren's Boot CD - n lévő MemTest eszközökkel...

2013. jún. 1. 07:24
 3/3 A kérdező kommentje:
ELÍRÁS: "Win XP 30 bit" , 32 - őt akartam írni
2013. jún. 1. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!