Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használtatok már Windows...

Használtatok már Windows Vista op. Rendszert asztali PC-n, ha igen akkor mi a tapasztalat és érdemes-e felrakni?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül kérdezem a Vistát.

win 7 és 8 a gépigény miatt nem jöhet szóba mert próbáltam a 7et felrakni de a vidikártya miatt nem engedte. Viszont a Vistát engedi.


2013. jún. 1. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

> próbáltam a 7et felrakni de a vidikártya miatt

> nem engedte.

Pontosan milyen gépről van szó?

Amire a Win7 nem akaródzik feltelepülni, azon szerintem a Vista-val sem érdemes próbálkozni... A két rendszer gépigénye nagyjából megegyezik.


> ha igen akkor mi a tapasztalat és érdemes-e felrakni?

+ Viszonylag stabil, van belőle használható 64bites verzió, szép a grafikus interfész

- Driver problémák, kompatibilitási problémák (a régebbi szoftverek közül nem mind szereti), régi gépen az XP-hez képes baromi lassú, nehézkes.

2013. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Ha van egy két magos proci, 2GB ram és DX9 VGA, akkor igen.

Ha DX10/10.1/11 VGA akkor inkább W7.


Konkrétan milyen gépre?

2013. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gépem:

Alaplap: Dell OptiPlex GX280

Proci: Intel Pentium 4 520, 2800 MHz (14 x 200) 1 magos

RAM: 2048GB DDR2 SDRAM

Videókártya: Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family (128 MB) integrált


A Win 7-et a videókártya miatt nem engedi.

2013. jún. 1. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre a gépre XP való.
2013. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy Ubuntu.:)
2013. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért furcsálom hogy nem engedi a win 7-et mert korábban ennél sokkal gyengébb gépem volt és azon pedig ment a 7es.
2013. jún. 2. 22:15
 7/8 A kérdező kommentje:

Ugyanis az egy Acer gép volt 512MB DDR400 as RAMmal 1.8as 1 magos proci és 64 megás integrált vidikártya.

És ezen a gépen 3 évvel ezelőtt mind vista mint 7es windows op rendszer futott.

2013. jún. 3. 05:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Laptopon használtam és borzalmas volt. Lehet, hogy most már sp2-vel elviselhető, de én anno sp-k előtt használtam, olyan optimalizálatlan és driverhiányos volt az egész, hogy az durva. XP mindenben jobb a Vistánál.
2014. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!