Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a tápegység elbírja majd...

Ez a tápegység elbírja majd ezt a processzort és videokártyát?

Figyelt kérdés

Tápegység:

[link]


Processzor:

[link]


Alaplap:

[link]


Videokártya:

[link]



2013. jún. 1. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Elbírja, ha nem lesz sok egyéb meghajtó még a gépben.

2013. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz.
2013. jún. 1. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok egyéb meghajtóval is lazán elbírja! A HD7750 egy igen kis fogyasztású kártya (max TDP=55W). A másik fő fogyasztó a proci sem számít nagy fogyasztásúnak (max TDP=65W). A két fő fogyasztó; proci és a vidikari együtt max terhelésen nagyjából 120W leadására kényszerítik a táp 12V-os ágát, ami meg se kottyan annak a tápnak. Nagyjából saccolva ennek a konfignak a nyugalmi fogyasztása 60W körül, míg a terhelt fogyasztása 150-160W körül lehet (a táp hatásfokán felül azaz a konnektorból ennyit venne fel). Extrém CPU+GPU izzasztással (Prime95 és Furmak együttes futtatásával) sem lehetne a 200W-t sem elérni ezzel a géppel.

Egy minőségi 350W-s táp is elég lenne neki! A videokártya oldalon mindig nagyobb tápot ajánlanak a kártya mellé, mert számolnak a nem jó minőségű tápokkal is, illetve azt sem tudhatják, hogy milyen procija és egyéb hardvere lesz az illetőnek, ezért jócskán túlméretezik a valós igényt.

Az Én gépemben egy Corsair VX 450W-s táp (ez mondjuk egy picit jobb minőségű, de már kifutott széria) erőlködés nélkül visz egy alapfeszkón tuningolt FX-6300 procit (alapon 95W), kissé húzott HD7850 videokártyával (alapon max 130W), 3 vinyóval, egy SSD-vel, külön hangkártyával, 3db 12cm-es rendszerventivel...a konnektorból mérve ez a gép játék közben is 250W alatti fogyasztással működik (extrém izzasztáskor hangyányit túllépi a 300W-t, de csak a tuning miatt, anélkül 285W-t sikerült maximálisan kipréselnem. A táp hatásfoka ~82% körüli azaz a tápnak az alkatrészek felé csak 234W-t kellett szolgáltatni!!!)...ezt csak úgy érzékeltetésképpen.

Azt tudom, hogy ez az új CX-430-as táp nem olyan jó, mint a régi CX-400-as, 14 rugóért talán kicsit drága is, de a kérdéses konfighoz bőven, sőt röhögve elég kell, hogy legyen (szerintem az én gépemet is elvinné).

:)

2013. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!