Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy új monitor ronthatja a...

Egy új monitor ronthatja a számítógép teljesítményét?

Figyelt kérdés
Eddig otthon egy elég régi, még analóg képcsöves Samsung monitort használtam már jópár éve. Mivel elég sok baja volt, ezért nemrég vettem egy LED-es Fujitsu monitort 16:9-es képaránnyal. Azóta viszont a játékok sokkal lassaban futnak, mint eddig, és akadoznak is. Például a Team Fortress 2 eddig tökletesen futott, de mióta új monitorom van, azóta nem tudok vele játszani, mert a játék nagyon laggol. Ezt a lassulás valóban az új monitor okozhatja?

2013. jún. 6. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A teljesítménye nem romlott a gépnek.

Mivel eddig valószínűleg kisebb felbontást használtál, mint az új monitor teljesen normális, hogy lassabb a gép, mivel több pixelt kell kiszámolnia.

2013. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Videókártya: be van állítva az új monitor? A jobb alsó sarokban szokott lenni az ikonja, arra jobb egérgomb, Grafiai beállítások (nekem integrált Intel van). Illetve a Vezérlőpultban.
2013. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az új monitornak nagyobb a felbontása, akkor nyilvánvalóan jobban terheli a VGA-t.

Hogy a háttérvilágítása LED-es vagy nem, az lényegtelen.


Vedd lejjebb a felbontást a játék beállításainál, de úgy, hogy lehetőleg arányaiban ne torzítson. Bár valamiért, ha nem natív felbontáson mennek ezek az újabb monitorok, elég gagyi képet adnak.

2013. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Átállítottam ezeket a dolgokat és azóta rendesen működik. Köszönöm a vákaszolóknak.
2013. jún. 6. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!