Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan nevezik azokat a...

Hogyan nevezik azokat a képeket, amelyek csak fekete és fehér színekből állnak (tehát semmi árnyalat nincsen rajtuk) és hogyan, ill. milyen ingyenes programmal lehet olyat létrehozni egy meglévő színes képből?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egyre gondolunk, akkor fekete-fehér vagy monokrómnak hívják az ilyen képeket. Minden komolyabb képszerkesztő tud ilyet. Pl. az irfanview.
2013. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem nem a monokrómra gondolsz, hanem olyan képre, ami átmenet nélkül csak fekete és fehér pixeleket tartalmaz, tehát nincs szürke pixel. A nevét ennek nem tudom, de pl.: a Gimp küszöbszint eszközével csinálhatsz ilyen képet.
2013. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pontosan! Olyan amin semmiféle árnyalat nincsen, tehát semmi szürke, csak fekete és fehér, egymástól teljesen elkülönülve. Olyat szeretnék csinálni, majd kinyomtatni és festékfújásnál sablonként használni...

Egyébként köszi a válaszokat!

2013. jún. 6. 20:04
 5/7 SimkoL ***** válasza:
Irfanview -> Kép -> Színmélység csökkentése -> 2 szín (fekete/fehér) Ennyi.
2013. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kőőőőssz! :)
2013. jún. 7. 04:50
 7/7 anonim válasza:
Leírnád légyszi, hogy hogyan csináltad meg végül a képsablont? Letöltöttem az Irfanwiev programot, de nem értek hozzá.
2013. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!