Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha feltelepítettem az eggyik...

Ha feltelepítettem az eggyik gépemre a windows vistát és később el akarom adni a gépem akkor, hogy lehet azt megcsinálni hogy a régiről leszedni és az új gépen legyen jogtiszta?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 20:46
 1/4 anonim válasza:
Ha jól értem a vistát akarod majd megtartani? Ebben az esetben simán leformatálod majd az eladandó gépet és azon nem lesz op. rendszer. Az újra meg feltelepíted a mostanit. Jogilag nem tudom mennyire megfelelő,mert elméletileg a telepítés után fel kellene ragasztani a gépre a jogtisztaságot jelző matricát, magyarul nem használhatnád ugyanazt a sorozat számú vistát.
2013. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Simán leformázod az eladandó géped, telepítesz rá egy Linuxot, mely ugyebár jogtiszta, és az új gépedre felteszed az eredeti rendszered.

Nekem ez jutott hirtelen eszembe :D

2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De a gép ip címe alapján nem tudják meg hogy átraktam másikra. (bocsi de nagyon kezdő vagyok)
2013. jún. 12. 12:45
 4/4 anonim válasza:
A gépednek nincs saját ip címe, azt a router vagy a szolgáltató osztja ki. A hálókártyádnak van egyedi azonosító mac címe, de ez alapján sem fognak "bemérni". Arról nem is beszélve hogy az MS nem foglalkozik ma már se az Xp-vel, se a Vistával, inkább a Win8-ra koncentrálnak.
2013. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!