Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a speedfan 75 fokosnak...

Ha a speedfan 75 fokosnak jelzi a processzor hőmérsékletét játék közben az baj lehet?

Figyelt kérdés

Amikor belépek pl. a crysis 2-be akkor olyan 5 perc után már elkezd belassulni a játék.. igen belassulni nem pedig szaggatni és elég zavaró tud lenni.

Amikor nem játszok csak éppen netezek akkor is minimum 45 fokos, ez régebben 38-39 fokos volt de gondolom befolyásolja az is, hogy nyár van és idebent elég meleg van.

Lehet, hogy egy új proci hűtő megoldaná a problémámat?

A procim: AMD FX-6100 6 magos, 3.30 ghz



2013. jún. 17. 13:03
 1/5 Pro_KoN_FiG ***** válasza:

75 fokos ajaj...

ha gyári hűtőt használsz akkor kuka..

vagyél egy coolermastar proci hűtőt hidd el akkor nem kell nézned a proci hőmérsékletét nehogy túlmelegedje..kivéve ha overclockolod..

2013. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A processzor azért meg szokta védeni magát, úgyhogy leégetni nem fogod.


Természetesen a külső hőmérséklet is szerepet játszhat de elsőre szerintem nézd meg, hogy mennyi a por házban. Ha sok, akkor kompresszorral vagy sürített levegős spray-vel tisztítsd ki. Ez 4-6 fokot simán szokott jelenteni.

2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pj0tr ***** válasza:
A processzor védi ugyan magát, de ha sokáig járatod határon akkor hamarabb megmurdál a cucc. Nem egészséges.
2013. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor előbb-utóbb veszek egy minőségibb hűtőt rá és igen, még sajna gyári van rajta.

De most akkor megnézem mennyi por gyűlt össze belül és kifújatom. :D

Egy kérdésem lenne még: Akkor a proci miatt lenne, hogy a játék belassul 5-10 perc után(gondolok itt a crysis 2-re)

A gépem megfelelő hozzá, mivel ezelőtt 2-3 hónappal is játszottam a crysis 2-vel. Akkor nem lassult be, nem rég lett újra rakva(kb 2 hete) és én egyből a procira gyanakodtam.

A szobában van legalább 30-33 fok most már, mert eddig nem volt és szerintem ez is befolyásolja a hőjét nem is kicsit. :S

2013. jún. 17. 17:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy erre a hűtőre gondoltam: www.pcx.hu/termek/cooler-master-tpc-812xs-rr-t812-16pk-r1-processzorhto-103249


Nem tudom h jó-e a foglalatja az alaplaphoz és a procihoz mert nem értek annyira hozzá, igaz az oldalon írják, hogy AM3+-os.

Alaplapom: Asrock 960GM/U3S3 FX

Procim: AMD AM3+ FX-6100 6 magos, mint ahogy azt már leírtam :D

2013. jún. 17. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!