Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Munkahelyeken ECDL vizsga...

Munkahelyeken ECDL vizsga bizonyítvány helyett elfogadják a jeles középszintű informatika érettségit?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem láttam még olyan munkahelyet ahol ECDL-t kérnének, vagy ahol érdekelne bárkit, hogy milyen volt az infó érettségid.


Valószínüleg megkérdezik, hogy értesz-e a word-höz, meg az excel-hez. Ha igen, akkor szuper, ehhez nem kell papír.

2013. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:
Van, ahol a feltételek között szerepel az ECDL, mert valami feltételnek kell lennie. De ez a fajta "végzettség" eléggé lejáratódott az utóbbi években. Saját tapasztalatom, hogy az ECDL vizsgabizonyítvánnyal rendelkező még egy CD-t sem tudott megírni, egy Word dokumentumba nem bírt egy képet beilleszteni, mert mindenáron megnyitni akarta, és még hosszasan sorolhatnám.
2013. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

#1 + 1

Tényleg nem kérdezik sehol az ég világon, senkiit nem érdekel. Úgyis kiderül hamar hogy értesz-e a gépekhez vagy sem. Sok olyannal találkozok, akinek megvan az a nyüves ECDL mégis s_gghülye a gépekhez, nem is érdekli. Max felmegy fészbookra, meg megnézi, hogy a kedvenc celebje éppen kivel dug és ennyi. Ha megkérdeznéd tőle, hogy mivel nyit meg egy pdf fájt, és ha nincs fent azt hogy telepíti fel nem tudná.

Ha Informatikai területen akarsz elhelyezkedni kiröhögnek vele, ha meg olyan helyen ahol nem ez a lényeg, de elvárás a számítógép kezelés pl. biológus. Ott is inkább konkrét kérdéseket tesznek fel az informatikáról, senkit sem érdekli az ECDL -ed, ha meg penge vagy a szakterületeden, de mégis hülye a számítógéphez, inkább tűrnek neked, hogy betanulj, de akkor se kérik róla a papírod.

2013. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem a problémádat... szerintem olyan helyre ne menj dolgozni, ahol ECDL-t kérnek, mert az már eleve büdös:) De ha mégis ez álmaid munkahelye, akkor írj egy önéletrajzot és legyen benne, hogy milyen szuperül bánsz az irodai programokkal.


Ha mondjuk atomfizikusi állást pályázol, akkor gondolom komolyan veszik, hogy legyen atomfizikusi papírod, de egy ilyen állásra nyugodtan jelentkezhetsz úgy, hogy van tapasztalatod.

2013. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel a középszintű informatikai érettségi tartalmaz Word, Excel és ha jól tudom HTML alapokat is, ami szinte megegyezik az ECDL vizsgával, így ha valami oknál fogva kérnek ECDL vizsgát a munkahelyen, mondhatod, hogy az érettségi szinte ugyan azt tartalmazza, és értesz hozzá annyira, mintha meglenne az ECDL vizsgád.


Szerintem esetleg ilyen titkárnői állásnál érdeklődhetnek afelől, hogy rendelkezel-e ECDL vizsgával, de az előző hozzászólásokkal egyetértve, ha elmondod az interjún, hogy neked van érettségid, és értesz a programok kezeléséhez, valószínű nem fognak annyira ragaszkodni a papírhoz, úgyis az számít, hogy a gyakorlatban eltudj végezni minden feladatot.

2013. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!