Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg tudom úgy oldani a hangot...

Meg tudom úgy oldani a hangot az alábbi beállítással, konzolon?

Figyelt kérdés

A PS3 konzolt a monitorra kötöm egy (HDMI-VGA) kábellel, mert a monitorba nincs hdmi kimenet, és a monitorba van egy jack dugó, (mert beépített hangszórós), abba meg beledugom a fülest, és akkor úgy lesz hang?

(Monitor: HP Compaq Q2159 - 1920x1080..)

Lehet egyszerű a kérdés, de inkább megkérdezem, az a biztos!

/anno megcsináltam csak akkor más monitornál, a hdmi adta a képet, plusz az av kábel is be volt dugva a konzolba, de a másik végére egy átalakítóval rákötöttem a fülest./



2013. jún. 30. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
2013. jún. 30. 20:26
 2/4 TaKy99 ***** válasza:

Nem!



Na jó, bővebben:

- A monitoron lévő jack aljzat (nem dugó) az egy BEMENET a beépített hangszórókhoz.

- A VGA csatlakozó csak videó jelet továbbít.

Nem tudom, hogy milyen HDMI-VGA átalakítót vettél, de ha olyan, ami a hangot is átalakítja, akkor azon kell lenni jack csatlakozóknak, vagy RCA csatlakozóknak a hanghoz. (nem is egynek, hanem egyből 6-nak (Ugye 5.1 hangrendszer)

Ha jack akkor egy jack-jack, ha rca akkor egy stereo_rca-jack átalakítóval tudod a hangot eljuttatni a monitorod belső hangszóróihoz.

Ha nincs, akkor a PS3 optokai (S/PDIF) kimenetéről kellene levadászni a hangot, mondjuk egy házimozi erősítővel...

- Vagy hagyod a fenébe a HDMI-t és a PS3 AV kimenetét alakítod VGA-ra, azon meg ott van a sztereo rca-n a hang... Igaz, a felbontás így nem lesz az igazi.

2013. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TaKy99 ***** válasza:

ÁÁÁ Ez így hülyeség lett, tehát az utolsó mondat helyesen:

A PS3 HDMI kimenetét alakítod VGA-ra, az AV meg ott van a sztereo rca-n a hang, amit egy stereo rca-jack átalakítóval bedughatsz a monitor jack aljzatába...

2013. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, kösz a választ! ++

Közbe mondták is h az 1ik analóg a másik digitális jel szal vmi box-al tudnám megoldani csak, hdmi-vga-val nem, de már értem h mivan, köszi!

2013. júl. 2. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!