Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A monitor képernyője el van...

A monitor képernyője el van mosódva, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja bekapcsolom a gépet, pár percig minden oké, aztán minden 'árnyékot vet'. Kezd elromlani vagy valami el lett állítva?
2013. júl. 1. 13:32
 1/4 Lajos54 ***** válasza:
Mindkettőre van esély. Kezdeti lépésként próbáld ki a monitort egy másik géppel. Így az első lehetőséget (döglik a monitor) ki tudod zárni, avagy éppen megerősíteni.
2013. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt próbálgattam a monitorral játszani, és közvetlen mellette van a hangfal. Szóval kicsit arrébb húztam a monitort a hangfaltól, és jó lett. Miért zavarhatja be a hangfal a képernyőt? :O
2013. júl. 2. 11:47
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

A hangfalban van állandó mágnes, de működés közben váltakozó mágneses teret is gerjeszt. Ez rendesen tudja zavarni a monitort. Az újabbakat (LCD) is, de főleg a régi, katódsugár-csöves típusokat főleg. A régieknél elsősorban képremegést, képvibrálást okozott.

Hasonlót tud produkálni a nyomtató is, ha túl közel van a monitorhoz.

Valóban az a megoldás, hogy messzebb kell tenni a hangfalat, de bizonyos esetekben az is segít, ha kicsit elfordítod.

2013. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2013. júl. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!