Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Javítható a tabletem?

Javítható a tabletem?

Figyelt kérdés
Van egy ainol novo 7 Elf 2 Tabletem. Az a gondom vele, hogy leejtettem és benyomódott a mini usb rajta. Ezt barátom valamilyen szintem szervizelte vissza rakta az eredeti helyére, minden működik rajta, de a gép nem érzékeli. Javítható? Házilag is? Mennyi ha üzletben kell??
2013. júl. 2. 17:13
 1/8 anti paladin ***** válasza:

Látatlanban nehéz megmondani.

Jó esetben csak a csatlakozó maga vagy a forrasztásai sérültek. Ekkor javítható.

Rossz esetben sérült az alaplap is, ez csak az elektronika teljes cseréjével orvosolható.

2013. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pinkpancser ***** válasza:
Találkoztam már benyomott microUSB-vel, letört power gombbal, benyomott hangerőszzabályzó gombbal... szerencsére olyan gagyi módon vannak rögzítve (csak a láb és a forrasztás tartja) hogy hamarabb eltörik a láb, minthogy a panel sérüljön, így visszaforrasztás után mind működött.
2013. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Igazabol toltes mukodik rola meg geprol is csak ratenni nem tudok semmit. Mi lehet a gond??
2013. júl. 3. 00:53
 4/8 pinkpancser ***** válasza:
Valószínűleg az egyik láb nem jól lett visszaforrasztva.
2013. júl. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. És ennek mennyibe kerül a javítása?
2013. júl. 3. 09:17
 6/8 pinkpancser ***** válasza:
Keress egy jó kezű műszerész ismerőst. Szétszedéssel, összerakással kb 10 perc meló anyagköltség nélkül. Ha így sikerül megoldani akkor akár egy sörért is összejöhet, szervízben viszont biztos elkérnek néhány ezret.
2013. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem az a gondom nincs nagyon ilyen ismerősöm csak az ország másik végében... Nem tudsz üzletet esetleg? :S
2013. júl. 3. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Postázd az ország másik végébe! :)

Wifi-n keresztül is tudsz másolni, megosztásból áthúzod a tabletre. Ossz meg valamit win alatt, majd a tabletre tedd föl, pl. a file manager HD-t, ott a hálózatra bökj, majd várd meg míg megtalálja az IP-t ha megvan bökj rá, s látni fogod a megosztott file-okat, eztán másold oda, ahová szeretnéd. Ez egy alternatíva, de persze sokkal jobb, ha valahogy működőképessé teszed az usb aljzatot, elf 2-ről olvastam már külföldi fórumokon, hogy eleve nem túl jó a microUSB csatlakozó forrasztása viszont nagyon pénztárca barát tablet.

2013. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!