Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik HDD lenne a jobb...

Melyik HDD lenne a jobb választás? Mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, kinéztem két külső HDD-t, de nem tudom melyiket kellene megvenni.


WD 2TB My Book Essential 3.0 WDBACW0020HBK

Ezt szeretném, de nem tudom működne-e, mert a gépemen csak 2.0-ás usb csatlakozó van.

Van egy másik HDD-m aminek a kábele olyan, hogy az egyik vége 2.0 (ami a gépbe megy), a másik 3.0. Ez is ilyen?

A másik amit kinéztem az ez lenne:WD 2TB Elements Desktop WDBAAU0020HBK

Nagyon nem értek az ilyenekhez, és nem szeretnék úgy járni, hogy a tudatlanságom miatt rosszat veszek.

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. júl. 9. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Usb 3.0 csak azt jelenti, hogy támogatja, azaz ha usb3-as porton keresztül csatlakoztatod, akkor jobb lesz a sebessége, de usb2-vel is működni fog. 2 között nincs sok különbség, 2. HDD-nél kisebb a puffer (16MB, elsőnél 32MB). Nekem első volt 1 terrásban, USB 2.0-val. Jó kis cucc, ~3 éve vettem még mindig 100%-on funkcionál, csak már kiszedtem a tartójából.

Arra ügyelj, hogy ha egyszer ki akarod venni és be akarod tenni egy gépbe, akkor az adatokat előbb mentsd le, mivel minden rajta tárolt adatot kódolva tárol és csak a tokban lévő usb to sata átalakítóval olvasható, ha beteszed a gépbe, nem fogja látni.

2013. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, az elsőt fogom megvenni. Nemsokára kicserélem a gépet, az újjal talán ki tudom használni a 3.0- ás lehetőséget.
2013. júl. 9. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!