Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az hogy lehet hogy a merevleme...

Az hogy lehet hogy a merevlemezem 160Gb os és amikor leformázom akkor csak 132Gb-ot ír ki? vagy ezt hogy kellene vissza állítani eredeti állapotába? Mert tudtommal 1Gb=1024 mb-al. Mit csináljak hogy újból 160Gb legyen mintr régen?

Figyelt kérdés
nincsen telepítve operációs rendszer.

#merevlemez tárhely hiba
2013. júl. 9. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A merevlemez gyártók 1000 mb-el számolnak nem 1024-el + az ntfs/fat tábla elfoglal a vinyón még egy szép nagy szeletet + a windows is fenntart magának egy pár száz megás particiót a boothoz.
2013. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mert a gyártóknál 1000 a váltószám, míg a épeken 1024. visszavezetve az alap egységig, rájössz miért jelez annyit.

[link] egyébként valami lehet tényleg nem stimmel, 149et kéne hogy írjon.

2013. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vszeg nincs megparticionálva rendesen, és van felhasználatlan rész.
2013. júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem a boot rész csak 8mb foglal el.
2013. júl. 10. 08:56
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor hogyan kell meg particionálni rendesen? mert nekem telepoítés előtt amikor törlöm a particiókat akkor amikor letre hozza akkor hozza ki azt hogy 132Gb utána meg formáz. amikor létre hoztam a particiót.
2013. júl. 10. 08:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt nem az átváltással van a gond, mert akkor 149 GB lenne. Lemezkezelőben nézd meg, hogy nincs-e partícionálatlan terület. Egy Hiren's bootCD is megteszi vagy egy LiveCD...
2013. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!