Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A fagyálló folyadék vezeti az...

A fagyálló folyadék vezeti az áramot? Számítógépem vízhűtésébe hűtőfolyadék gyanánt remek volna, főleg, hogy sok színben kapható és remekül vezeti a hőt, klassz volna átlátszó csövekben de féljek attól, hogy ha kifolyik tönkrevágja a rendszert?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb pH értékű a folyadék annál kevésbé vezeti az áramot. (viznek 7es az értéke, annál lúgosabb kellene)


Remélem ha hülyeséget mondtam akkor időben kijavit valaki, lehet nem csak ezen múlik de a lúgosság csökkenti a vezetőképességet.

2013. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megtaláltam a megfelelőt, trafóhűtőolaj lesz benne, jól vezeti a hőt, nem vezeti az áramot és nem korrodálja az alkatrészeket.
2013. júl. 11. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Éreztem, hogy hülyeséget mondok :D


tessék:

[link]


Gondolom akkor a pH 7 -es a legkevésbé áramvezető folyadék, mivel az a semleges értékű.

Kb azt lehet leszűrni, hogy igen, vezeti az áramot. (a legtöbb hűtőfolyadék amit találtam neten ph 7-9 vagy afeletti)

2013. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit számít, hogy vezeti-e az áramot? A vízhűtéses körben a folyadék nem érinkezik közvetlenül az elektronikával.


Ettől függetlenül nem próbálnám ki, mert nem tudom, hogy a fagyálló viszkozitása megfelelő-e, vagyis pl a vízpumpához megfelel-e. Illetve a benne lévő kémiai adalék-hoz mit fognak szólni az alkatrészek.

2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olajat a vízhűtéses körbe? Sok sikert!
2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tiszta víz (H2O) egyáltalán nem vezeti az áramot, a vízben oldott anyagok vezetik, ezért jó vezető a csapvíz. Tehát a desztillált víz nem fog rövidre zárni semmit. Viszont az már más kérdés, hogy ha por rakódik le az alaplapon, és azt mossa rá az alkatrészek lábára, az vezeti-e. Egyébként meg a vízhűtést úgy kell megcsinálni, hogy ne szivárogjon és akkor nincs ilyen gond.
2013. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze nyilván úgy kell megcsinálni, hogy ne szivárodógjon, de bármikor előfordulhat szivárgás egy idő után neadjisten és ha vezető a folyadék, akkor para, ha nem akkor nem, igen itt a viszkozitással lehetnek gondok, szerintem megbirkózik a viszkózusabb olajjal a pumpa, persze olajálló csővezetékrendszert is be kell szereznem.
2013. júl. 12. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!