Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Intel core 2 duo e8500 vagy...

Intel core 2 duo e8500 vagy Intel core quad q6600?

Figyelt kérdés
Melyik az a proci ami LGA775 alaplaba jó, és azok közül a legjobb proci?
2013. júl. 23. 10:31
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Értem, nem utána beláttam. A viselkedésem az voltezért bocsánat.

De mond a gépem, adatai nem rossza úgy gondolom, hogy erős gépem van. Te szerinted ez nem igaz?

Egyébként akkor nem nvidia vga-t fogok venni. De a proci az erős?!

2013. júl. 24. 13:20
 22/46 A kérdező kommentje:

Mert én ugy tapasztalom.


Attól hogy nem 2013 ban gyártották, attól még szerintem sok i5 ös procik közt is elfér az erőssége.

2013. júl. 24. 13:22
 23/46 Osynho ***** válasza:

A géped jó, nem is ez volt a gond. :) Azonban, ha a játék a szempont, akkor egy Quad mellé elfér egy erősebb vga. A gt630 elég gyenge, próbáld ki egy mai, modern játékkal, pl a Crysis 3-al. Nem lesz egy élmény. A gtx650 már erősebb, de az sem való igazán értelmes gémelésre és drága is a tudásához képest.


Vannak jó vételek is az nvidiánál, ha azt szeretnél. Pl ott a gtx650 ti boost, ami 39ezer Ft. Csak akkor már ott van olcsóbban a HD7790, ami szintén jó, vagy 42ért a HD7850, ami még erősebb és olyanom van, tehát bátran ajánlom. Bár szerinted sz@r, de a tesztek nem azt mutatják. :D


A Q9550-es azért mesze van az i5-ösöktől, de nem is kell játékhoz i5, max csúcskategóriás vga mellé. Egy Quad kb a Phenom II-esek szintjét hozza teljesítményben.

2013. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Értem kösz, de akkor mit javasolsz, a procim nem olyan erős, vagy lga775 ös alaplaphoz, milyen pcrocit ajánlotok ami erős?

S 30.000ft-ért milyen vidi karit vegyek ami erős? (nem kell nvidia-nak lennie.)

2013. júl. 24. 13:41
 25/46 Osynho ***** válasza:

A processzorod bőven elég erős még egy 7870-eshez is (ami 60ezer Ft környéki vga). Ráadásul elég sok tartalék is van benne, bőven 3ghz felett elballagnak ezek rendes hűtés és táp mellett. Nameg egy jó alaplappal, amit még mindig homály fed, hogy milyen. :D Milyen felbontáshoz használod?


LGA775-ös foglalatba nem is kapsz erősebb processzort, az már egy halott platform. Ami jó vétel lenne, az pl az FX6300, ami 29 ezer Ft, De ahhoz is új alaplap kellene és nem lenne gyorsabb a gép játékok alatt, mint egy Q9550-nel.


Játékra elsősorban vga kell. 30 ezer körül a HD7790 a legjobb vétel (33-34 ezer Ft)

2013. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a bő infót. Holnap megmondom az alaplap tipusát, most nem vagxyok otthon ezért nem tudom megmondani.

lga775 halott platform?! Szar alaplap? Mert sokba kerülne egy új...

de vga-t nézek. Egyébként leginkább codosok, de azértujjítgattam a gépem hogy ami játék megaka a szeme szé graafikán tudjak játszani...

Akkor magyaránt csak új vga-tvegyek amit mondtál amd-et?

S a proci (turbó hűtést fogog venni hozzá, de azt modták ez nem hajlandó túlmelegedni ezért elég gyári hűtő...)

akkor megfelelő még egy jobb alaplaba is?

2013. júl. 24. 13:55
 27/46 Osynho ***** válasza:

Az lga775-öt nem gyártják évek óta. Pont ezért nem kapsz újan Quadot, vagy csak beragadt áron, viccesen drágán. Nem lesz bele erősebb processzor, de mivel ritka, ezért drága. Ezért nem igazán éri meg vele szenvedni. A te helyzeted határeset. Még 26ezret meg is érhet az a processzor, mert bár önmagában drága, de nem kell szenvedni a csereberével. Ettől függetlenül jobb biznisznek tartok egy Athlon 750K-t (vagy egy FX6300-at). :)


Nem írtam, hogy szar az alaplapod, mivel nem tudom milyen. :D Írtam példát, mennyibe kerülne az új.


"S a proci (turbó hűtést fogod venni hozzá, de azt modták ez nem hajlandó túlmelegedni ezért elég gyári hűtő...)

akkor megfelelő még egy jobb alaplaba is?"


De ha új alaplapot veszel, akkor miért 775-öst? :D Pont ez a lényeg. Vagy a meglévőt használod, vagy ha már újat veszel, akkor váltsd platformot, ne kínlódj ezzel a foglalattal.


Mi az hogy turbó hűtés? Egyébként melegszik szépen az a Quad, szeret enni, ha meg tuningolod, akkor pláne.

2013. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

jobb procvi az athlon vagy fx vagy melyik mint ez?

am akkorgyári hűtővel szépen megy i2 quad q9550, nem?

2013. júl. 24. 14:09
 29/46 A kérdező kommentje:
Vagy akkor milyen procit vegyek a gépbe? Athlon 750k-nak mit a konkrét típusa mert, az miért jobb vagy az fx6300 miért, mert új?% :)
2013. júl. 24. 14:11
 30/46 Osynho ***** válasza:

Az athlon nem feltétlenül jobb, de új, olcsóbb, modernebb, kevesebbet eszik. Az FX6300 meg jobb.


Menni fog gyári fűtővel, csak meleg lesz és zajos + a tuningot már nem fogja bírni.

2013. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!