Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gép indításakor bejött a...

A gép indításakor bejött a FreeDos, kihozta hogy írjam be a dátumot, időt és utána bejött egy ilyen: c\:> Ide mit írjak vagy mit jelent?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 10:50
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Leporoltad rendesen a gépet, amikor lehoztad a padlásról? :)


Valami normális operációs rendszert kellene telepíteni a gépre, vagy ha elvileg van rajta, akkor utána nézni, hogy miért nem indul.


A DOS parancsok egyszerűek, csak ismerni kell őket. Viszont eléggé kiment már a divatból.


Egyébként esetleg most vetted a gépet? Akkor azért volt olcsó, mert oprendszernek az ingyenes FreeDos van rátelepítve. Ez egy grafikus felületet nem használó, parancssorból használható rendszer, gyakorlatilag semmire nem jutsz vele.

2013. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lajos54, nem biztos, hogy régi gépről van szó, mostanában szokás az új gépekre FreeDOS-t tenni és úgy árulják.

Innen látszik, hogy a három X-emmel mennyire öreg vagyok. Ma felnövekvőknek már fogalmuk sincs a DOS parancsokról.:-)


Kérdező, ha komolyan foglalkozni akarsz vele, akkor keress rá a Google-ben a DOS parancsokra. Ha meg használni is akarod a számítógéped, akkor kérj meg valakit hogy rakjon fel rá egy normális operációs rendszert.

2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajos54 ***** válasza:
Jogos a meglátásod, de olvasd el a hozzászólásom utolsó mondatát is :)
2013. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem, az utolsó mondatot tényleg kihagytam. :-)
2013. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

Ja, és én nyertem! Megkezdtem az utolsó évemet a hatodik x-hez (ugye 2013-1954=59)


:)

2013. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nem tudom gratuláljak-e, mert akkor öregebb vagy mint a DOS. :-) Én legalább csak a windows-t előzöm meg. :-D
2013. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ma felnövekvőknek már fogalmuk sincs a DOS parancsokról."


MIIII!!!! KI KÉREM MAGAMNAK!


95-ben születtem, de még most is imádok DOS-al, floppy-kal, nortonnal szórakozni (igazából középsuliban kezdtem most először komolyabban foglalkozni a gépekkel, úgyhogy a "még most is" igazából elhanyagolható)

Most is feltettem DOS-ba a "C--"-t, hogy majd arra fordítsam le az egyik C-s egyszerűbb játékomat, mert a mai OP-rendszereken már teljesen ellehetetlenítették a belső csipogó használatát :(

2013. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!