Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon lelassult a gépem...

S Pityu 80 kérdése:

Nagyon lelassult a gépem (Filmnézés közben akad a kép és a hang is, rendszerindításkor 5-10 másodperc helyett most 30-40 másodperc lett a legtöbb feladat 3x-4x több ideig tart. Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 17:28
 1/5 imakandi ***** válasza:

Ha nem akarsz sokat időzni vele, akkor húzd újra, vagy ha van biztonsági mentésed, akkor állj vissza egy korábbi állapotra.

Ha ki akarod deríteni, hogy mi a gond, akkor task managerben nézd meg, a processzor és a memória használatot, lehet kiszűröd, hogy valami visszafogja a gépet, utána a további lépések attól függnek, hogy mi az.

2013. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont a z újrahúzást szeretném elkerülni.(lefuttattam a spyware doctor programot -applications.white smoke-heur engine.zero day threat ezeket találta de mivel próbaverzió nem tudtam vele eltávolitani az avastot is futtatam az ezeket nem találta meg. Másik 5-öt talált amit a karanténba tettem. Lehet hogy az a 2 a baja? A renszervisszaállitás az segithet ezen?
2013. júl. 30. 12:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Alaphelyzetben-Folyamatok 27db, CPU-4-7% Elöjegyzett m 299M/2461M
2013. júl. 30. 13:29
 4/5 imakandi ***** válasza:

A HeurEngine.ZeroDayThreat nem tűnik valami biztatónak, próbáld meg telepíteni a Malwarebytes Anti-Malware-t, alapvetően az ingyenes verzióban is elérhető a víruskeresés és irtás. Esetleg még próbálkozhatsz a Microsoft Security Essentials-al is. Ha simán nem tudod leirtani, akkor próbáld meg csökkentett módban.

A rendszer visszaállítás akkor segíthet, ha van olyan visszaállítási pont, ami korábbi, mint a fertőzés, de mivel gyorsan megvan (10 perc) így szerintem egy próbát mindenképpen megér. Ha nem válik be semmi, akkor viszont csak az újrahúzás segít, szerintem nem éri meg hetekig szenvedni vírus eltüntetésével, amikor pár óra alatt megvan egy újratelepítés, meg a programok visszarakása.

2013. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Microsoft Security Essentials XP v1.0.2498 32-bit (magyar)-Nem veszik össze az avast-tal?
2013. júl. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!