Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet javítani az elromlot...

Meg lehet javítani az elromlott pendrive-ot vagy a rajta levo adatokat meg lehet valahogy nézni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
pendrive-ot nem érdemes javítani inkább vegyél újat
2013. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy újat kell venni, hanem, hogy elvesznek az adatok a régirol.
2013. júl. 29. 23:34
 3/5 Válasz Vilmos ***** válasza:

Laboratóriumi felszereltségű adatvisszamentő cég van pl. budapesten, most sajna nem tudom a linket, mert irónia, nálam egy Kékhalálos merevlemezen vannak ezekről infók pont, és csak olyan géppel tudnám olvasni a HDD-t, amin meg minden más adathordozó bekrepált.


Na, szóval van erre szolgáltatás, talán az országban több helyütt is, úgy rémlik. Ezek tényleg profi módszerekkel dolgoznak, jó eséllyel még a felülírt adatokat is vissza tudják hozni.


Csak egy hatalmas gond van : a hipermodern technológia miatt, érthetően, nagyon-nagyon drága. Több SZÁZEZER forint lehet, az átlag a fél milliót ütheti.


Úgyhogy sajnos ez csak olyankor éri meg, amikor tényleg irtó fontos dolog veszett oda (pl. szabadalom, olyasmi amitől a cég jövője függ, stb.)


Mindenesetre, ha sok százezer forintot is megér neked a helyreállítás, nagyon fontos, hogy többet egyáltalán ne próbálkozz vele : tedd el egy jól záródó, ütésálló, esetleg légmentes (bár ez talán már paranoia, de nem árthat) dobozba vagy ilyesmibe, és rakd el tutibiztos helyre, amíg nem tárgyaltál meg előre mindent az adatvisszamentő céggel.


Sok sikert, hátha lesz valami! Én is tudom, mennyire-de-mennyire fájdalmas és borzasztó dolog, ha saját doksik vesznek oda, amikben jópár munkaórád, sőt akár hetek is benne voltak - mivel sokszor átéltem ezt én is - igaz, nem CSAK pendrive-al, de legutóbb egy teljes 500 GB-os merevlemezzel is. =( =[ =<


És a PenDrive-okban ne nagyon bízz meg. A Flash memória köztudottan nem időt álló (kb. annyi újraírást bír ki, mint egy CD), de ráadásul ebben a szemét fogyasztói társadalomban még direkt lehúzzág az élettartamát : nálunk pl. a családdal közösen vett PenDrive-ok HÁROM HÉT után MINDENKINÉL a csakádban elromlottak. Képzelheted, mennyi alkalmunk volt használni őket!


>(

2013. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Megmondó Ember ***** válasza:
Első kérdés, hogy milyen módon romlott el? Ugyanis ez nem mindegy ám, ismerősöm adott egyszer egy pendrive-ot, hogy elromlott és hogyan lehetne visszaszerezni az adatokat róla és a csatlakozó volt egy az egyben letörve... ami igaz az igaz, tényleg el volt romolva... Amennyiben például olyan a helyzet, hogy minden csatlakoztatáskor a pendrive formázását ajánlja fel és nem lehet megnyitni, úgy van rá esély, hogy vissza lehet szerezni az adatokat űrtechnológia nélkül is, de abban igaza van az előttem szólónak, hogy ha nem annyira fontosak az adatok nem érdemes vele fáradozni.
2013. aug. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1 éves kisfiamnak a kezébe kerult és szerintem a szájába is vette, azota nem mukodik, csatlakoztatáskor semmit nem jelez ki a gép és nem is világít a pendrive. Tobb százezer forintot nem ér meg, csak hát tényleg annyi munka van benne...
2013. aug. 2. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!