Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Itthon dolgozok és gyakran...

Itthon dolgozok és gyakran megkapom, sokat fogyaszt a számítógép. Vajon így van ez? Havonta mennyi plusz kiadást jelenthet ez Forintosítva?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 08:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Laptopról van szó, hétköznaponként 10 órát dolgozok
2013. júl. 30. 08:22
 2/5 anonim ***** válasza:
A laptopok fontos tulajdonsága, hogy keveset fogyasztanak. Ha 60W-tal számolsz, az már enyhe túlzás is, sőt belefér a modem+router is. Ez 10 óra alatt 600Wh-t jelent 1kWh kb 50Ft, tehát összesen 40Ft alatt vagy naponta. Havonta ez 22 munkanappal számolva kb 900Ft. Persze pluszban ha ég a villany vagy mást eszközt használsz, az rájön még.
2013. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mintha csak én írtam volna a választ,olyan jó lett,
2013. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A laptopok általában jóval kevesebbet fogyasztanak, mint az asztali számítógépek (+monitor).

Az, hogy pontosan mennyit, az alkatrészektől illetve azok terhelésétől függ.

Egy Celeron-os, 11"-os kijelzőjű laptop jóval kevesebbet fogyaszt, mint mondjuk egy i5-es / i7-es, 15" kijelzőjű, nVidia GPU-s laptop. Illetve nyilván jóval kevesebbet fogyasztanak szövegszerkesztés, webböngészés alatt, amikor 5-10% a processzorterhelés, mint mondjuk videókódolás, vagy nagy gépigényű játékok futtatása alatt, amikor 100% a processzorterhelés, + a GPU is dolgozik mint az állat.

Jól mondja az előttem szóló, ha 60W-al számolsz, már az is túlzás.

Ha pontos értékeket szeretnél, mérd meg fogyasztásmérővel (nem muszáj venni, ha jól emlékszem az áramszolgáltatótól is lehet kölcsönkérni).

2013. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. júl. 30. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!