Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kettő operációs...

Hogyan tudok kettő operációs rendszert rátenni a gépemre?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy a Windows 7 és az Ubuntu legyen a gépemen, és az indáskor válasszam ki hogy melyiket indítom el. Már letöltöttem az Ubuntut, az ISO-fájlt, most hogyan kell "telepíteni"? És ez által nem tűnik el semmi a gépemről? Nem ronthatok el semmit?

2013. júl. 30. 12:56
 1/5 anonim válasza:
Én a VirtualBox-ot ajánlom. Nem egészen az ami neked kell/jó. Ez egy program ami képes más operációs rendszereket futtatni egy külön ablakba. Esetleg megoldható 2 merevlemezzel. Egyiken egyik rendszer másikon másik és indításkor a biosban lehet kiválasztani melyik merevlemezt választod . . . de én nem igazán értem ezt a változatot meg hát vannak költségei is.
2013. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a virtual boxot ismerem, de én azt szeretném ha külön lenne az ubuntu
2013. júl. 30. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szed le az előző verziót amiben benne van a wubi.exe, lehet még a honlapon is fent van, ott tudod telepíteni, és indításkor kiválaszthatod melyiket akarod indítani
2013. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iso fájlt írd ki DVD-re vagy pendrájvra. Az utóbbihoz a unetbootin nevű programot ajánlom. Nézd meg a boot-sorrendet a BIOS-ban, nem biztos, a CD, illetve az USB előbb van, mint a HDD.


Ha elindítod az Ubuntu telepítését, az lesz az egyik első kérdése, hogy a Windows helyére tegye, vagy mellé, egy külön partícióra. Ezen kívül automatikusan telepíteni fogja a Grub-ot is, ami a későbbiekben lehetővé teszi, hogy kiválaszd, melyik oprendszert akarod elindítani.


2 dolog, mielőtt nekiállsz.

(1) Csinálj backupot!

(2) Olvass utána, kicsit a Linux lelkivilágának, és gondold át, hogy akarod a merevlemezt particionálni. A partíciók rendezgetésére a telepítő is lehetőséget ad, de én inkább előre elkészíteném neki a helyet. Ha már úgyis a telepítő CD-ről bootolsz, ott elindítod a gparted nevű programot, az kiváló eszköz erre.

Én 3 partíciót javaslok

/ 20-30 GB (ext4-re formázd)

/home minden maradék hely (ezt is ext4-re formázd)

swap a RAM 1,5-szerese (ennek a típusa is swap)

2013. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy meg:

[link]


Ez egy ezer éves verzióhoz készült leírás, de a lényeg nem változott.

2013. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!