Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyiket éri meg jobban megvenni?

Melyiket éri meg jobban megvenni?

Figyelt kérdés
Van egy asztali gépem, mindig az is volt. Egy Intel Celeron 3 Ghz-es proci van benne, ami mondanom sem kell, nem túl nagy sebességre képes. 3 éve hajtom már Windows 7 alatt, ideje cserélni. De mivel 700 nem tom akárhányas foglalata van, ezért ha normálisat akarok venni, egy alaplapot is kell vennem. Jó tudom, mondták már, hogy van egy amit még lehetne bele venni, de az alaplapot is már 2 éve húzom, egy se bírta még eddig, valszeg ez is előbb-utóbb megadja magát és valószínűleg előbb, mint utóbb. A házat is cserélni kell, mert régi, nincs elől semmilyen csatlakozás és még Win 98-as matrica van rajta. Arra is gondoltam, hogy ha már alaplapot veszek akkor már RAM-ot se ártana DDRIII-ra cserélni és akkor már 70-80 ezernél tartok azt is számolva, hogy alaplapból és prociból egy jobb fajta kellene. Szinte az egész gépet kellene cserélni, ezért arra gondoltam, hogy akkor jobban megérné inkább egy laptopot venni, mert már unom az asztalit és az hordozható. Kinek, mi a véleménye?

2013. júl. 30. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A laptop kevesebb villanyt fogyaszt - naponta hány órát használod? Meg sokkal könnyebben viszed ide-oda.


Ugyanakkor megveszel feleslegesen egy monitort, nem tudod bővíteni és ha elhányja magát valamelyik alkatrész akkor horror áron javítasz vagy megy a motyó a kukába.


Én asztalit vettem, miután közölték hogy 30.000 Ft lenne a laptopom billentyűzetének cseréje és még akkor is az öt éves régi gépem van... A házat, a monitort, billentyűt, egeret, vinyót, meg a minőségi tápot akkor is használhatom, ha az alaplap, processzor már cserés.

2013. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Néha én is elgondolkozok, hogy így bonyolult lenne lanozni :D Bár kétszer már megoldottuk. Második próbálkozásra elrepedt a monitor.. Mondanom se kell, nagyon örültem :D Vaterán 3000+ postáért kicseréltem sajátkezűleg. Azóta hibátlan. Sztem az asztali menőbb és erősebb is, egyszerű moddingolni vagy 1-2 ventit beletenni. Ahogy most számolom, 50-60 ezerből össze lehet hozni egy jó kis Intel, vagy AM3 alaplapos gamert! Csak jó ajánlatot kell találni. Amihez pedig keresni kell! :)
2013. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!