Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Néha a venti felpörög és...

Kainord kérdése:

Néha a venti felpörög és ilyenkor ha megpróbálom megnézni egy mappa méretét total commban akkor az lényegesen tovább tart, majd kb 1-2 perc és minden ok. De nem minden felpörgésnél jelentkezik ez a jelenség. Valaki tapasztalt már ilyesmit?

Figyelt kérdés
Alig 3 hónapos gép, de használt, a garancia most fog lejárni. 2 vinyo van benne ilyenkor mindkettő produkálja ezt a jelenséget. Van benne egy légelterelő a procinál egy venti, a videokártya nem ventillátoros. Én igy elsőre túlmelegedésre gondoltam.
2013. júl. 31. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a venti felpörög az többnyire azt jelenti, hogy valami miatt jobban kell dolgoznia a gépnek mint általában. Többnyire valamilyen program okozza. Ha nem te indítottál el valami erőforrásigényes dolgot akkor valami "kánya van a vetésben".
2013. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A venti elég alapjáraton fut, tehát kb fele akkora fordulatszámmal mint a felette levő táp venti. A probléma nem is azzal van hogy felpörög a venti, mert ilyen melegben csoda hogy nem maxon fut.

A probléma az hogy amikor felpörög és én ez alatt megpróbálom egy mappa méretét megnézni total commanderben, akkor az eltarthat 6-7 mp ig is mire kiirja, ez egy 1-2 perces állapot majd utánna minden ok és egy pillanat alatt megvannak a méretek. Csakhogy ez sem történik meg minden egyes felpörgésnél. Közben meg szinte minden fut simán, böngészö sebessége nem változik, egyedül ha ez filmnézés közben jelentkezik akkor kicsit beszaggat a kép a 720p-s filmeknél.

Emellett meg nincs más túlmelegedésre utaló jel, lassulás, riasztó pittyegés, ujraindulás vagy kikapcsolás.

2013. júl. 31. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!