Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Weblapdesigner szeretnék...

Weblapdesigner szeretnék lenni, hogy induljak el?

Figyelt kérdés
Teljesen nulláról kezdeném és először inkább autódidakta módon állnék neki és ha látom hogy megy akkor esetleg tanfolyam. Mit ajánlotok? Hasznos tanácsokat elfogadok :D
2013. júl. 31. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézegess design-okat, tanuld meg a photoshoppot használni, és próbálkozz te is. :)
2013. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. júl. 31. 14:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg magához a készítéshez könyvet tudsz ajánlani? Milyen nyelven kell tudni vagy milyen program kell hozzá?
2013. júl. 31. 14:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha csak design-t tehát grafikákat szeretnél készíteni, akkor nem szükséges hozzá programozási ismeret, viszont a Photoshop magasabb szintű ismerete igen. :)


Ezt mindenképpen töltd le tanulás céljából, frankó videos tutorial, jó szájbarágós és érthető, angolul :)


Youtube-on vannak fent frankó tutorial-ok.

2013. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából weboldal designal tervezéssel, reklámok, meghívók, fotóalbumok stb készítésével szeretnék foglalkozni.
2013. júl. 31. 17:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor még tedd hozzá a Flash-t is :)
2013. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és akkor ez elég is a tervezéshez és az induláshoz? Persze tudom, hogy ehhez is idő kell ha jó akarok lenni, aki kitűnik a többi közül. Akkor szerinted nem is kell weblapkészítéshez programnyelvet tanulni? Vagy azért később az se árt? Jobban el lehet úgy helyezkedni?
2013. júl. 31. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:

A weblapkészítés és a designer nem ugyanaz a témakör, ezt tisztázzuk. :)

A weblapkészítő (webfejlesztő/webprogramozó), az programozást tanul. Ami kell neki tanulni: javascript,php vagy asp,jquery,sql,html,css, stb.

A designer a weblapok grafikai megjelenését tervezi. Ami kell neki tanulni: Photoshop, Illustrator, Flash esetleg, stb. Opcionálisan html és css, ha a weblapok logikai felépítésére is kíváncsi vagy, és szeretnél rálátást, hogy mi mennyire egyszerűen megvalósítható esetleg.

Egyébként én fejlesztő vagyok, de van érzékem a designhoz is, egy szintig én is eltudok készíteni grafikai elemeket, de sajnos olyan oldalakhoz amin sok egyedi grafika van, vagy nagyon egyedi megjelenése, vagy egy reklámhoz kell grafika, oda már kellene mellém egy grafikus.. :)

Remélem érthető, és eltudod dönteni mit is szeretnél

2013. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sorry, első voltam még mindig :)
2013. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen érthető és nagyon köszönöm amit írtál. Sokat segítettél.
2013. júl. 31. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!