Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a 6 Gb...

Miért van az hogy a 6 Gb telepített memória (RAM) -ból csak 5.84 Gb használható? ( Bővebben és kép lent, illetve a másik két kérdésem is )

Figyelt kérdés

1, ) Miért van az, hogy a 64 -bites Windows 7 Ultimate Operációs Rendszeren, a 6 Gb telepített memória (RAM) -ból csak 5.84 Gb használható?

Mi van azzal a 0.16 Gb RAM -mal ami nem használható fel?

[link]



2, ) Van rá mód (beállítás, pogram, stb), hogy a VIDEO RAM -ot virtuálisan növeljem? Mint ahogy a virtuális RAM is van. Cserélni nem tudom, mert notebook -om van és integrált.



3, ) És ha már felhoztam virtuális RAM -ot 6 Gb-nál mennyire célszerű beállítani a virtuális RAM -ot? Vagy hagyjam alapértéken?



Programok, amiket használok leggyakrabban:

*Adobe Photoshop CC (32-64 bit)

*Adobe Flash Pro CC

*Adobe Dreamweaver CC

*Autodesk 3D Studio Max 2014 (32-64 bit)

*Microsoft Visual Studio Ultimate 2012

( Persze nem egy időben )



2013. aug. 1. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Virtuális memóriával te ne foglalkozz, az alapértelmezett érték jó lesz, úgysem fogja használni, csak ha a lapok nem férnek el a fizikai memóriában.


Az 1-es és 2-es kérdés megválaszolásához tudni kéne, hogy van-e dedikált videomemória, avagy sem. Ha nincs, akkor teljesen természetes, hogy a RAM-ból különít el területet a GPU számára. Ennek méretét a legtöbb BIOS-ban lehet állítani.

Ha van dedikált videomemoriád akkor azt nem tudod növelni, legfeljebb akkor, ha MXM vga van benne, az kompletten cserélhető, mint asztali gépekben a videokártya.

2013. aug. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elég szar és rrégi notebookom van tudom


Toshiba Satellite c660 10x

[link]


Minden alap benne csak bővítve lett 6Gb Ram-ra, amiből csak 5,84 Gb használható:)

2013. aug. 1. 07:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a leírásban látszik osztott videomemóriája van, és ahogy látom mérete változtatható.


A T4500 és a 4500M valóban nem túl izom, de laptopba tökéletes, márcsak azért is, hogy ne fűtse szét a házat. Az, hogy DDR3 való bele meglepett.


Egyébként 6 giga rammal a fentebb leírt progik valószínűleg menni fognak, de ha egyszer új notit veszel, és grafikai programokkal akarsz dolgozni, inkább ne irodai konfigot vegyél!

2013. aug. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A programok mennek mert már használtam őket:D A Photoshop lassú kicsit nem a Ram miatt, hanem a videókártya miatt


Ez a rendszerigénye

[link]


ezt a notebookot is csak azért vettem mert akkor erre volt pénzem, de legalább nem a szüleim pénzéből van.Ha veszek legközelebb az asztali gép lesz..


Am nem tudom h a vram mérrete hol állítható


20éves srác

2013. aug. 1. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam, hogy a RAM miatt lenne lassú. És nem is firtattam, hogy miért ilyent vettél, nem is érdekel. Csak tanácsoltam, hogy ezekhez a programokhoz nem irodai konfiguráció illik.


A VRAM-ot úgy tudod állítani, hogy indulásnál bemész a BIOS-ba. ESC, DEL, F8, F12, F10 típustól függően, de remélhetőleg kiírja a képernyőre, hogy milyen billentyűt vár. Itt aztán biostól függően lehet grafikus vagy karakteres, úgyhogy nehéz megmondani. Nézegesd végig a menüket, TOOLS, vagy PERFORMANCE, hasonló cimkék alatt lesz valami VRAM-ra utaló opció, segítenek a MB-ok, ezt állításd át. Aztán F10, enter és újraindul.

2013. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!