Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért melegszik túl a processz...

Miért melegszik túl a processzorom BF-azás közben? (adatok lent)

Figyelt kérdés

Processzor : AMD A8-6600k(négymagos 3,9-es)

Hűtő: alap


Néha eléri a 75-80-fokot is ez normális?



2013. aug. 1. 19:08
 1/7 A kérdező kommentje:
BF3-azás közben
2013. aug. 1. 19:12
 2/7 Gábor_79 ***** válasza:
Nem. Maximum operating temperature 74°C . Végül is majdcsak az üzemi hőmérséklet körül van, csak hát a külső hőmérséklet is magasabb. Úgy emlékeztem, hogy ez normális hőfok, de nem.
2013. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alap hűtővel, remélem nem húztad a procit. Amúgy ventik megoldanák a dolgot. Én 15 fokot spóroltam meg két venitvel egy kis gépben.
2013. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az AMD-k amúgy is hamar melegszenek. Mint ahogy írták már elöttem is rakj bele pár ventit, és ha van rá pénzed cseréld ki az alap hűtőt valami jobbra.
2013. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
olvasgattam a válaszokat,nekem laptopom van AMD E-350-es procival.húzás,bármiféle piszkálgatás nélkül fel szokott menni 100fokig pl CS:S-ezés közben,na ez normális? :D
2013. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor_79 ***** válasza:

Joczo abszolut nem. Ha nem akarod, hogy végzetes baja legyen az egységnek, találj ki valamit. - Bár egy kicsit irreálisnak tartom, ilyen hőfokon már le kell, hogy tiltson.

Lehet, hogy öregecske a paszta és romlott a hővezető képessége vagy nincs is rajta (paszta). Vagy az is lehet, hogy rég volt tisztítva a hűtője+ventillátor és a rákerült vastag porréteg akadályozza a hőleadást, rontja a lapátok hatásfokát. Akárhogy is, legokosabb, ha újítasz egy másikat, addig meg korlátozd a játékidőt drasztikusan.

2013. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:
Jaa, laptop. Az viszont más helyzet, de akkor is kicsit magas.
2013. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!