Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Linux disztrókhoz az Xfce...

A Linux disztrókhoz az Xfce felület fejlesztése valóban a GTK3 felé fog elmenni?

Figyelt kérdés

Rokonnak szeretnék feltenni egy gyors és kis hardverigényű Linux disztrót (talán Mintet), és gondoltam Xfce lenne a nyerő hozzá. Viszont valahol olvastam, hogy a GTK3 felé fog menni az Xfce fejlesztése. Ez azt jelenti, hogy pár éven belül olyan teljesítmény igénye lesz, mint a Gnome3-nak?

Mert akkor inkább a MATE-t választom. :)



2013. aug. 5. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy valóban ez-e a tervük, de ha igen, akkor is még évekig használható marad. Később is bármikor telepíthetsz másik ablakkezelőt.


Alternatívaként szóba jöhet a Lubuntu vagy a Peppermint is.


(Kevés tapasztalatom van az XFCE-vel, és kicsit más az esetem, mint a tied, én ugyanis LMDE alá, a meglévő Cinnamon mellé, parancssorból telepítettem, de nem vagyok nagyon lenyűgözve az eredménytől. De legalább nem omlik össze, mint a Cinnamon :) )

2013. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, Cinnamon után kicsit fapados lehet. :))

Akkor lehet, hogy bevállalom az Xfce-t. Akinek lesz, neki a sebesség a lényeg, és nem egy túl erős gépen fog futni.

Köszönöm! :)


Egyébként szerinted (szerintetek) erőforrás igényben sokkal jobb az Xfce mint a MATE, vagy nincs hatalmas különbség?

2013. aug. 5. 11:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, igen. A MATE nem is annyira takarékos, mint amilyennek látszik. Ennek a vége felé van egy táblázat. Böngészd :)

[link]


(Szerintem valami nem stimmelt a tesztelő Mint installjával. Az nem lehet, hogy egy ablakkezelő üresjáratban 10%-on járassa a procit. Ha lesz időm és eszembe jut, én is megnézem otthon)

2013. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként van egy öreg netbookom, azon Lubuntu van. Már nem használom sokat, de internetezni, egyszerű doksikat szerkeszteni megteszi.


Ha meg tényleg csak internetezésre kell, és szövegszerkesztő gyanánt elég a Google Drive, akkor a Joli OS-t merem ajánlani. Elég egyedi darab a Linuxok világában. Jobban emlékeztet az Androidra, mint bármelyik másik PC-s oprendszerre, és őt is direkt gyenge konfigra találták ki.

2013. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csupa hasznos válasz, köszönöm! :)
2013. aug. 6. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem. Az Ubuntu 12.04 alá telepített Cinnamon a top szerint 1-3%, a System Monitor szerint 0-2% CPU időt igényelt. És mindehhez 106 MB memóriát használt. Bizonyára nem mindegy a Cinnamon verziószáma. Az enyém 1.9.1
2013. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mondjuk nekem egy 4 x 3,4 GHz-es procim van...
2013. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Joli os-t nem ajánlom, akkor inkább puppy linux. A joli annyit csinál, hogy telepít egy linuxot amibe bele van integrálva a chromium, és ott futtatja a webes klienst....

Nekem nagyon lassú volt.

Puppy elég gyorsan fut, bár hátrány(és előnye), hogy kell hozzá egy pendrive

2013. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez annyira nem régi gép, a Puppy talán túlzás lenne rá. (Bár egy másik, 128MB-os Celeron gépre megpróbáltam feltenni, de őrület lassú volt. Valamit biztos rosszul csináltam.)


A gép: AMD Sempron 3400+ (1 x 2GHz), 1 GB RAM, minden integrált.

A Cinnamon valszeg kevés CPU erőforrást igényel, de nagyon szereti a hardveres gyorsítást, ami szerintem megterhelné az integrált videokártyát. Szerintem a teljesítményigény akkor jön elő, ha elkezdem mozgatni az ablakokat, munkaterületet vagy ablakot váltok, stb. Szóval ahhoz már talán kellene egy "rendes" videokártya. (?)


A MATE egyébként az én gépemen aránylag jól fut (hasonló a fenti géphez, csak 3600+, 2GB), de ahhoz ki kell kapcsolni a legtöbb ablak cizellálást. :))

(Nem Compiz, "csak" Marco ablakdekorátor.)


A válaszok alapján szerintem maradok a Linux Mint Xfce-nél, reméljük, hogy a Linux Mint 13 LTS végéig (2017-ig) nem alakítják át.


Köszönöm szépen, hogy foglalkoztatok a kérdéssel! :))

Ha van még észrevétel, szívesen veszem mind.

2013. aug. 8. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!