Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van 2db kártyám melyik a jobb...

Van 2db kártyám melyik a jobb sapphire radeon hd 3850 512mb ram 256bit ddr3 vagy ati radeon hd 5450 512mb ram 64bit ddr3? Ezeket mellőzétek, hogy mind2 szar meg ilyenek.

Figyelt kérdés

#vga-jobb-radeon
2013. aug. 6. 22:15
 1/5 Komplikato ***** válasza:

HD3850 320 számoló egység, 256 bites memóriával

HD5450 80 számoló egység, 64 bit memória elérés.


Első DX10.0-ás, második DX11-es. Viszont szerintem a számoló egységek számából, órajel különbségből és a memória sebességből az jön ki, hogy az első vagy 6-7x gyorsabb. Nyilván DX11 only játékban (Crysis3) nem.

De fogyasztásban is vagy 4x annyit eszik cserébe, tehát valami jó táp kell mellé.

2013. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ a 3850 beszereltem és nagyon melegszik 83fokos terhelve 1ora játék után pedig 2db venti is van benne és újravan pasztázva is mitöl lehet ez vagy a kártya alapbol ilyen?
2013. aug. 6. 22:26
 3/5 Komplikato ***** válasza:
A kártya alapból ilyen, ezért írtam a magas fogyasztását. Ez anno csúcskártya volt a nagy testvérével és a GDDR3 nagyon melegedett, a tápellátás nem különben a kártya végénél ... De 81 fok nem normális, léghűtéssel 70 alatt kéne lennie, még egy passzív kártya is 90 fok alatt szokott lenni. Most kérdezném, hogy a gépházad jól szellőzik vajon és vannak e benne plusz ventilátorok, de az igazság az, hogy 40 fokban tök mindegy. Ilyenkor még a modemekés routerek is sorban megsűlnek.
2013. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jól szellőzik a házam van benne egy venti elöl meg hátul is ami szívja fújja és újra is lett pasztázva szval nem tudom
2013. aug. 6. 22:35
 5/5 Komplikato ***** válasza:

4-es Pasztázás után tuti jól lett visszatéve a hűtés? Nincs légrés a GPU és a borda között? Persze GPU-ra nagyn kell vigyázni, nehogy lesarkazza az ember, de a legtöbb hűtőnél ez meg van oldva.

Mondjuk ha 40 fok melegben 2 óra játék után volt 81 fok az még nem olyan vészes. A GPU 105 fokig bírja. Arra kell vigyázni, hogy ne legyen tartósan 90-100 fok között, mert a GPU bírja, de a ramok nem ...

2013. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!