Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ideje a gépem csak úgy...

Egy ideje a gépem csak úgy újraindul ezért újratelepítettem a windows-t felraktam az sp3-at és az everestet de még mindíg ujraindul néha (bár kevesebbszer). Mit kéne tennem hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Okozhatja driver, program, vírus, valamilyen hardver meghibásodás. Ha van kékhalál (kék képernyő mindenféle hibaüzenetekkel) akkor hdd-re gyankodnék.

Lehet az is hogy valamilyen agyonmódosított xp-t raktál fel, próbálkozz eredetivel, vagy annak tiszta másolatával.

2009. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy túlmelegszik a gép, hűtést ellenőrizted? (cpu, vga)

Egyébként ez táp vagy memória hiba is lehet, erre a kérdésre így látatlanul nem lehet okosabb választ adni. Valahogy ki kell szűrni a hiba okát, de legelsőnek is a hűtést, hőfokokat ellenőrizd. Aztán jöhet a táp, memória, alaplap. stb.

2009. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a is miénk csinált ilyet. tövig kipucoltuk a gépet amikor kiderült hogy az újraindító gomb a ludas. mi lenne ha kivennéd a gombot pár napig? és ha nem indul újra akkor az a probléma. sajnos ennyit tudtam segíteni! Sok sikert!
2009. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
de most hogy jobban visszaemlékszem a videókártyánk is ilyen tüneteket produkált. nézd meg a videókártyát is! lehet megdöglöttek a kondenzátorok!
2009. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rakj fel egy everestet és nézd meg a hőfokokat. Már láttam olyat hogy annyi por volt a procihűtőn és a ventilátoron hogy nem bírt hűteni! Aztán vga, ramok, táp, hdd. 5-6 ezer forintos tápok hamar kifinganak.
2009. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már esetleg kiporszívózni???? Ha megtelik pórral, a ventillátorok nem tudják megfelelően lehűteni a drivereket és ha a proceszzor egy bizonyos hőfokra felmelegedik azonnal kikapcsol minden. És ellenőrizd, hogy mennek-e a ventillátorok.
2009. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vok, bocsánat hardvereket nem drivereket. Eltévesztettem. :)
2009. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Alaplapon a proci és a memória tápok szűrőkondenzátorai vannak kiszádava esetleg kifojva. Tipushiba nagyon sok alaplapnál. Néhány ezer Ft-ból javítható, több a munkadíj mint a felhasznált új alkatrészek ára.
2009. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!