Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a DOBOZOS és...

Mi a különbség a DOBOZOS és az OEM Windows 7 között?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az OEM valamivel olcsóbb, mivel nem különálló termékként lehet megvásárolni, hanem "kapcsolt áruként" új számítógéppel. Támogatást nem az MS nyújt hozzá, hanem a PC gyártója.
2009. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az OEM-et egy adott alaplaphoz (vagy más hardverhez kötik, de biztos, hogy egy adott darabhoz) kötve veszed meg. Azon a gépen használhatod jogosan, amelyben még az az alaplap ketyeg, amihez te az OEM licenszt megvetted. Ha elromlik az alaplap, van lehetőség a licensz átruházására, de ez azt hiszem csak romlás esetén.


A dobozos licenszt te bármennyi számítógépen használhatod, de jogosan egyszerre csak egyen. Tehét felrakhatom ma az én gépemre, és holnapután a tiédre is, ha holnap letörlöm a sajátomról. Míg az OEM Windowst csak a sajátomra rakhatom fel. Akkor se rakhatom fel a te gépedre, ha az enyémen nincs rajta...


Remélem segítettem.


Üdv

ax

2009. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A dobozos licenszt te bármennyi számítógépen használhatod, de jogosan egyszerre csak egyen. Tehét felrakhatom ma az én gépemre, és holnapután a tiédre is,"


Na persze. És azt a hologramos ragacsot, amit fel kell ragasztanod a gépre, meg majd lekaparod és átragasztgatod! XD

2009. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A dobozoshoz nincs ragacs.
2012. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!