Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha veszek egy új számítógépet,...

Ha veszek egy új számítógépet, akkor megkapom az operációs rendszer eredeti telepítőlemezét is, amivel árulják a gépet?

Figyelt kérdés
Vagy ha újra akarom telepíteni, akkor nekem kell a lemezről gondoskodni? (Tehát olyat rakok rá. amilyen lemezem van otthon..?
2013. aug. 24. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában Recovery (visszaállító) lemezt adnak hozzá, amivel az eredeti - a vásárláskori - állapot állítható vissza. Azonban kapsz hozzá egy Win hologramos matricát, amelyiken egy telepítő kulcs található. Letöltheted, vagy kölcsönkérheted vkitől az op.rendszer telepítőjét és azzal telepítheted teljesen legálisan. Az a Tiéd lesz. :)
2013. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsot adják hozzá, innentől kezdve tényleg lényegtelen, hogy van-e lemez, vagy nincs. :)
2013. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen! :D mindkettőtöknek zöldkezeztem. ;)
2013. aug. 25. 06:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy ez érdekes, mert én majdnem egy éve vettem egy asztali gépet egy webáruházból (felújított használtat) megkaptam hozzá a Windows 7 32 és 64 bites verziójának a lemezét (rájuk volt írva, hogy felújított gépekhez), viszont kód nem volt a lemezeken. Magán a gépházon viszont ott volt a matrica akóddal együtt. Azzal együtt tudtam is aktiválni sokáig, viszont egyik napról a másikra nem sikerült az aktiválás azzal a kulccsal. Mi lehetett a gond? Lehet, hogy már többen használták azt a kódot, ezért nem engedte nekem használni?
2013. aug. 25. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!