Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akarnak az én gépemmel...

Miért akarnak az én gépemmel kapcsolatba lépni, kik ezek?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a pc tools firewall plus-t és elég gyakran írogatja, hogy az én gépemhez próbálnak csatlakozni, gondolok itt ilyanre: macibolt.hu meniszkusz.hu, meg külön féle IP címek. Miért akarnak az én gépemmel kapcsolatba lépni, mit akarnak?

2013. aug. 28. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az interneten rengeteg szolgáltatás ún. sütikre, cookie-kra van felépítve. Ilyen az automatikus bejelentkeztetés, a kosár, az, hogy bejelentkezés nélkül is a neveden szólítanak, ha többedszer keresed meg az oldalt. Ezeket a cookie-kat beolvasni és/vagy írni "jönnek be" ezek a címek. Amennyiben olyan oldalakról van szó, amiket meglátogattál, illetve amit ha beírsz gugliba, nem rögtön úgy indul a keresési lista, hogy "miért akar ez belépni hozzám", akkor nyugodtan okézd le. Akkor van baj, hogyha ezek a címek .ru, .cn és egyéb (orosz, kínai, de még van sokfajta.) végződésűek, és soha nem hallottál róluk. Ha .com-osak, általában hirdetők, ez ellen nem tehetsz sokat.

Az egész folyamatot tulajdonképpen akkor tudod letiltani, hogyha a böngésződben kikapcsolod a sütiket, ennek a menetét szintén guglizd ki. Ha utána is baj van - na, akkor ne engedd meg nekik a hozzáférést, vagy szerezz be egy jó vírusirtót, aminek a nevében az Internet Security vagy hasonló is szerepel, én az ESET Smart Securityt ajánlom (de avastot ne, ha lehet! Inkább valami fizetőset, legálisan) és vizsgáld át a gépet. Könnyen lehet, hogy zombiszerver részévé vált a géped.

2013. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, de csak azon csodálkozom, hogy még egyszer sem látogattam meg a fentebb említett weboldalakat, akkor, hogy kerül a sütije a gépre?...
2013. aug. 29. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor reklámoldalak, mert a meglátogatott oldalakon ők tették ki a reklámjaikat/ők a reklámhálózat.
2013. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!