Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem kompatibilis a szkennerem...

Nem kompatibilis a szkennerem a windows 7-tel. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem akar elindulni rajta, van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Egyébként a kamerám is hasonló gonddal küszködik. XPhez jók voltak, de a hetesen nem indulnak. Tudtok nekem segíteni?

Köszi előre is:)


u.i.: Informatikai analfabétának való magyarázatot várok, mert nem értek hozzá, nem tudok megfejteni szakszöveget. Köszi!


2013. szept. 1. 16:24
 1/6 soccerway ***** válasza:
Ha nincs hozzá driver, vissza az xp, vagy veszel újat, ez így működik. Régi cuccokhoz nem készítenek új drivert, különben nem vennél másikat.
2013. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szólj egy informatika barát ismerősödnek, aki tesz föl a gépedre Win7 mellé XP-t is, és amikor ezeket a kérdéses hardvereket akarod használni, akkor XP-t indítasz a gépeden. Nekem is van néhány olyan alkalmazásom, ami nem fut a qvára (!) kompatibilis Win7-en. Ezért megtartottam az XP-t is.
2013. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szkenner típusa: szw 3300u
2013. szept. 1. 16:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ha nincs más megoldás akkor megy vissza az xp
2013. szept. 1. 16:30
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Nekem egy Canon Lide 30 -as szkennerem van, ehhez se volt már Windows 7 driver. Egy VueScan nevű szoftverrel oldottam, meg ami csont nélkül felismerte ezt a szkennert, miután felraktam a programot.

A program tud magyarul is, csak fizetős. Én a neten kerestem hozzá serialt. Ami fontos, hogy le kell tiltani az exe fájlját a tűzfal programodban, hogy ne tudjon internetezni a VueScan, mert különben rájön, hogy kalóz serialt használsz és a következő indításnál megint a serial kérő ablak jelenik meg.

A kamerára nem tudok hasonló okosságot, ott a gyártó oldalán kéne megnézni hogy van-e Windows 7 driver (gyakran a Vista -s driverek is működnek hetes alatt is)


Sajnos ez van. A hardvergyártó sokszor direkt nem készíti el az újabb operációs rendszerhez való drivert, hogy ha váltasz újat kelljen venned. A driver készítés meg nem a Microsoft feladata.

2013. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megpróbálom:)
2013. szept. 2. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!