Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen wifi antennát ajánlanát...

Milyen wifi antennát ajánlanátok kisvárosban használatra?

Figyelt kérdés
Legközelebbi biztos wifi pont úgy 1000 m-re van.
2013. szept. 5. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

???

1,) nem elég az egyik felét megcsinálni a hálózatnak.

hiába látsz 1000 méterre, ha az nem küldi el onnan neked a másik a jelet 1000 méterig. mindig 2 oldalú erősítés kell.

2,) amúgy meg 200m körüli aszem a legális határ magyarban(usában 350m; kinában 100m), 200-nál többhöz hatósági engedély kell, különben pénzbírság, elkopzás, ill. a körülményektől függően szabadság vesztéssel is büntethető. (Ezzel sokan nincsenek tisztában)

2013. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem voltam tisztában vele, mi hogyan van, azóta utánanéztem. Már nem aktuális, köttetünk be inkább.
2013. szept. 6. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj de szeretem ha hatóságos embereket! :DD


Ez hülyeség!

Itt csak az adó teljesítményt nézik,és a büntetést csak akkor adják ki ha az adó meghaladja a 20dBm (100mW) EIRP értéket.


Akár egy 50mW-os adóval és egy irányított antennával is át lehet hidalni 1km-eres távolságot sőt többet is.


Ennyi erővel nem lennének internet szolgáltatók sem,mert azok 300 méternél azért többet lőnek át 2,4 illetve 5ghz-en. Akár több kilométerket is.


Kérdező: Egy biquad antenna,vagy egy normális yagi esetleg Grid antenna is megfelel erre a célra,kérdés hogy rálátás van-e.


Szóval az első válaszoló látszik hogy nem szakavatott,és hülyeséget is ír,és aki nem ért hozzá az be is veszi....


Én ezzel foglalkozok 2 éve,és a szakmám is ez.

2013. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!