Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszeresen beáll a kékhalál...

Rendszeresen beáll a kékhalál 0x0000007F kódra hivatkozva, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sikerült a képernyőt lefotóznom:

[link]

Azóta már leellenőriztem, mindig ugyanazt írja ki, valahányszor előjön a kékhalál és újraindul a gép.

Próbáltam utánanézni, hogy mi lehet a gond, de nem igazodok ki a sok információ között.

Amit még érdemes tudni, az az, hogy a gépem kb. 1 éves, nem igazán használtam még internetet rajta csak 1-2 alkalommal, de kb. 1 hete van hozzá net (amit rendszeresen használok), és ki is írta, hogy 116 frissítést telepíteni kell a kikapcsolás előtt, amit végül nem telepített, mert valamiért megszakadt. Azóta próbálta már újból a frissítést, volt ami megszakadt, volt amit megcsinált. De kb. ugyanezen időponttól van rendszeresen a kékhalál, és azóta lassabb is a gép.

Van amikor olyankor jön elő a kékhalál, amikor egyszerre több minden meg van nyitva és dolgozik a gép, van amikor semmit nem csinálok rajta és úgy.

Újratelepíteni jelenleg nem áll módomban. Ha valaki tudna valamilyen hasznos tanáccsal szolgálni, azzal nagyon sokat segítene.

Előre is köszönöm a segítséget.



2013. szept. 7. 16:29
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

[link]


Eszerint a processzorod beállítása (sebessége) nem megfelelő, esetleg egy RAM hibás.

A processzort a ráírtak alapján be lehet azonosítani és ha a BIOS is azt írja ki, akkor az oké. A RAM már macerásabb. Meg kell tölteni ahhoz (vagy tesztprogit futtatni boot-CD-ről) tudd a teljes hibátlan-e.


Minden frissítés lassítja a géped és átlag felhasználónak nincs is szüksége patch-ekre, max SP-kre. tehát ha fent van az SP3 XP-re, nincs szükséged a felajánlott többire, mert miért pont a te gépedet törné fel bárki is? Vagy ha fel is akarná törni a biztonsági réseken kívül több száz egyéb lehetősége is lenne rá. Viszont egy jó gép új XP-vel 30-40mp alatt indul el. Ha felpakolod mindazt, amit frissítésként felajánl, akkor ez az indulás 50-90mp is lesz és még mindig csak egy üres XP-d van.

Szerveren próbáltam, 2003 SP2 fél perces indulásából minden frissítés telepítése után 2 perces indulási idő lett. Így "üres" telepítést használok, gyors és hibamentes a rendszer.


Amire a microsoft nem ír többet, csak annyit, hogy "biztonsági frissítés", felesleges dolog.


A leírásodból (kikapcsolás előtti frissítéstelepítés) vista vagy frissebb rendszerről lehet szó. Azokhoz nem tudok hozzászólni, mert mindenkinek max XP-t javaslok sebesség és helyigény valamint rendszergazdai téren való hozzáférhetőség miatt... de a hibaokok többnyire azonosak.

2013. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2013. szept. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!