Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS! Hogyan készítsek prezentá...

SOS! Hogyan készítsek prezentációt?

Figyelt kérdés

Sziasztooook!

Kaptam egy olyan feladatot, hogy egy 6 diából álló prezentációt vagy két oldalas szöveges dokumentumot kell csinálni a Neumann-elvről.

És fogggalmam sincs, hogy mit írjak, ami egy informatika tanárnak jó lehet. A prezentációba mennyi képet tegyek? Milyen/mennyi szöveget másoljak be? Milyen legyen a betű? Vagy a színek? Egyáltalán van valami etikett, amit érdemes követni? Milyen a jó prezentáció?

Az is kell, hogy a fönt említett elven kívül milyenek vannak még...


U.I.: a tégladobálást legyetek szívesek, mellőzzétek most. Tudom, hogy számítogép-analfabéta vagyok. De nem az én hibám! Szinte semmilyen informatika-oktatás nem volt alsóban, most meg szívok a gimiben. Előre is köszi a válaszokat, megy a zöld kéz!



2013. szept. 12. 08:41
 1/3 anonim válasza:

A prezentációt Power Pointtal csináld, az arra való.

Az anyagot meg az igényeknek, feladatodnak megfelelően állítsd össze.

2013. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Ezek közül nézzél meg néhányat: [link]

Nem olvastam végig őket, csak belenéztem, de a lényeget megtalálod bennük.

Amire ügyeljél (lehet, hogy le is van írva): ha a prezentáció kivetítve lesz, az egy kicsit másképpen látszik, mint a képernyőn. Ezért esetleg nehezebben olvasható, ha nem jól vannak megválasztva a színek és a feliratok mérete.

2013. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kevés szöveg, több kép, sok duma legyen benne. Legyen a betűtipus Arial és ha van háttér akkor attól eltérő színű. Ja és ne legyen benne túl sok Ctrl+C Ctrl+V. Próbáld meg fejből mondani és csak címszavakat írj.
2013. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!