Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent a vertikális vagy...

Csete Tamás kérdése:

Mit jelent a vertikális vagy horizontális antenna?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 19:44
 1/5 levis56 ***** válasza:
Lehet hogy tévedek de nekem a vizszintes,függőleges beállíts ugrott be.
2013. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár ezek már divatjamúlt fogalmak, de levis jól gondolja.
2013. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
aha értem, csak annyit tudok, hogy V_Vertikális a H-Horizontális . Vajon azt jelenti, hogy melyik irányba tartsuk az antennát. Ez mind a www.frekvencia.hu oldalon találtam meg,úgyhogy aki tudja, az írjon választ. És ez furcsa, valamelyik adásnál azt írja hogy H és ha az antennát vertikális irányba tartottam akkor is ment. Mit jelenthet akkor?
2013. okt. 2. 18:44
 4/5 anonim válasza:
Horizontális az a függőleges, a vertikális a viszintes. És igen, ezek a kifejezések nem idejétmúltak, mivel pl. Szlovákok vertikálisan sugároznak, tehát oda olyan antenna kell, nálunk horizontális van.
2013. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Még senki nem tért ki rá, de ők biztos tudják, Te pedig hátha nem.

|||||o|

Ha ezek a tagok párhuzamosak a földfelszínnel, akkor horizontális a beállításuk, ha nem, akkor vertikális az antenna beállítása.

Tehát a vevő (a tv-szerelő) számára csak arról van szó, hogy az antenne elemeit a földfelszínnel párhuzamos vagy kilencven fokkal elfordított irányba állítsa-e be.

2015. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!