Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy iktassam ki az Fn gombot?

Cobbler kérdése:

Hogy iktassam ki az Fn gombot?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung laptopom, nyár elején vásároltam. Ugyen minden laptopon van az Fn gomb, amit ha lenyomunk akkor ilyen mellékfunkciókat is igénybe vehetünk. Na most az én laptopomnál valamiét nem kell lenyomni az gombot, mert mintha be lenne ragadva, vagy nem tudom. Nem tudom az F sort használni mert alapvetően a mellékfunkciót használja a gép. Mindennapi példa: TotalCommanderben szeretnék másolni egy fájlt az F5-tel, de nem másol, hanem így lefagyassza az egeret.(nem tudom ez mire funkcionál) De pl. a hangosításhoz illetve a halkításhoz sem kell lenyomnom az Fn-t hanem csak az F6-7-8-at nyomogatnom. Nagyon idegesítő tud lenni. Ha valaki tud segíteni, tehát rendelkezik ilyen laptoppal és talán van valami kombináció amit ha lenyom az ember akkor bekapcsol ez a "gombnyomásos rendszer" amit felvázoltam, vagy csak 1 szimpla gomb van ennek ki/be kapcsolására. A laptop amúgy ilyen:


[link]



2013. szept. 15. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nincs samu notim (nem is vennék), de mások is belefutottak már ebbe a problémába. Megoldásként azt írták, hogy futtasd a gyári Samsung SW Update programot, és frissítsd vele a biost.

A válaszok alapján többeknek megoldotta a problémát, és pozitívan reagáltak.

[link]


Ha lenne ilyen gépem, akkor én azért legelőször is szétnéznék a biosban, csak úgy játsziból, hátha van erre vonatkozó beállítási lehetőség, ahol ez alapból be van állítva, mert ki tudja...

2013. szept. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy a tiéden nem e így kell,

-de a mi PB lapinkon ,így lehet átállítani :

"Packard bell,Fn gomb ki-be :

- bootolásnál F2-vel lehet belépni, a bios-ba,(itt nem kell nyomni hozzá az FN-t), itt kb 2-t jobbra, ott lesz a function keys menü, egy F5, egy mentés, és kész."

2013. szept. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Benéztem a BIOSba, semmi sincs róla. Gondolam akkor felrakom az SW Update-t, de a választható laptopok között nincs ott az enyém. Nincs NP350E5X. Próbáltam, hogy akkor egy hasonló perifériákkal rendelkezőt választok, hiszen gondolom a bios ott is ugyanolyan. Kiválasztottam az NP350E5C-S06-ot, ami annyiban különbözik az enyémtől hogy gyengébb proci van benne, de a frissíthető programok között nincs olyan, hogy BIOS frissítés. Valaki tudja, hogy hogy szólítják a BIOS-t hivatalos nevén?
2013. szept. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!