Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptoptöltő működne?

ÁdámSzilágyi kérdése:

Laptoptöltő működne?

Figyelt kérdés
A következő kérdésem lenne.: Adott egy Asus F5M laptop aminek rossz a töltő csatlakozója (A gépben az aljzat.) Így ha beledugom a töltőt, ugyan tölt, de már a második töltőm olvadt meg benne. Na most, elképzelhető lenne az, hogy az egyik megolvadt töltőre én ráteszek egy USB kábelt és azzal tölteném USB porton keresztül? (Nem akarom elvinni szervizbe, de nekem meg nincs itthon hozzá való forrasztópákám). Szóval ez így működne szerintetek?

2013. okt. 1. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mivel az USB port +5V leadására képes. energiát viszont már nem vesz föl ha rádugod a laptop töltőét azzl hazavágod az alaplapját (ez nem okosteló)
2013. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és semmi megoldás nincsen rá akkor ezek szerint, hogy valahogyan elkerüljem a laptop szervizelését vagy szétbontását. Semmilyen módon nem lehet megkerülni a töltő aljzatot?
2013. okt. 1. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs más mód mint a szerviz.
2013. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor már inkább elviszem ismerőshöz (TV szerelő) neki van hozzávaló pákája. És ingyen megcsinálja. Szervizbe megérdeklődtem kb 3 hete és 8-16000 pénzért. Ezt én sokallom egy max. 300Ft-os csatlakozóért meg némi áramért. Azért köszi a választ!
2013. okt. 1. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg se haragudj, de te ne is vegyél pákát, mert csak barbárkodni fogsz vele.

USB-re ráengednél 12-18V / 2Ampert, atyaúristen...!

Sokallod a szervíz árát? Megsúgom neked én cseréltem netbookban táp csatit, elég macerás az SMT sz_rságot lepiszkálni onnan, meg gyári csatlakozó megléte nélkül odafaragni egy újat úgy, hogy működjön is a tulajnak.

2013. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen nem egy mai gép.

Akkor vidd el a TV szerelő ismerősödhöz. fő hogy olyan javítsa aki csinált már ilyet. de egy notebokot már szétszedni is macerás hátmég forrasztani.

Én cseréltem már telefonban micro USB portot tehát ahhoz képest egy töltő csatlakozó nudli de a szétszerelése, összerakása már nem annyira.

2013. okt. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5, már meg ne haragudj de van pákám csak nem hozzávaló. Nem barbárkodni szoktam vele. Nem engedném rá, nem vagyok hülye, ezért előbb kérdeztem. Mert már olvastam, hogy kitaláltak olyat is, hogy USB-n keresztül lehet tölteni. De igen, egyből neki kell esni a másiknak :)


Szétszedni még nem is olyan nagy dolog, már volt szétszedve. Még a forrasztás se (volt) olyan nagy dolog. Elvittük ismerőshöz és a hozzávaló pákával ki tudtam cserélni. (Nem, nem lett barbár munka.)

2013. okt. 4. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!