Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép, FULL HD LED...

Számítógép, FULL HD LED monitor, Ps3 összekőtése? (lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy Full HD LED 3D-s monitort (LG DM2352D), Van egy PS3-am, és egy HDMI kivezetés nélküli számítógépem, DVI-vel rendelkezik. A kérdesem a következő, hogy meg lehet e oldani a szebb és jobb filmnézés érdekében azt, hogy a számítógépet összekötőm a PS3-al, amire letöltök full HD, 3D-s filmeketet amit rákötök HDMI kábellel a monitorra, és arról nézem a filmet?


Hallottam olyan megoldást, hogy DVI kimenetre olyan átalakító kábelt dugok, aminek a végén HDMI csatlakozó van és ezáltal jobb lesz a kép, de nem bizok benne.


Szerintetek?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 8. 19:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy viszont van a gépen Displayport, de a monitoron nincs ilyen csatlakozó. Van Displayport HDMI átalakitó? És ha igen ez ronthat valamit a képen?
2013. okt. 8. 20:08
 2/12 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kell középre a ps3.


Ha megfelelő (digitális, ámbár ez elég valószínű) dvi kimeneted van a videokártyán, akkor egy-két ezer forintért kapsz dvi-hdmi kábelt.


[link]


[link]

2013. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez nem rosszabb kép így, mintha a Displayport csatlakozóra dugnék egy Displayport <-> HDMI kábelt?
2013. okt. 8. 20:22
 4/12 godside ***** válasza:
igen ezt en se ertem... amugy hdmi kabele van... valoszinu a vga-d doboozaba is van DVI-hdmi atalakito ha nincs akkor csak egy olyan kell nem kell kulon kabel... de a ps3 nem kell koze az biztos... BD lemezt is lehet mountolni es lejatszo is van hozza ....
2013. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
PS3 már szóba se jöhet okosodtam, már csak az a kérdésem, hogy hogyan lenne jobb, ha a DVI csatlakozóból átalakítóval lenne HDMI, vagy ha a Displayport csatlakozóból átalakítóval lenne HDMI dugva a gépre?
2013. okt. 8. 20:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a monitorra dugva*!
2013. okt. 8. 20:32
 7/12 godside ***** válasza:
mindegy lenyegebe..
2013. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudatlanul még annyit kérdeznék a végére, hogy 3D-nél is? :)
2013. okt. 8. 20:35
 9/12 TaKy99 ***** válasza:

A HDMI és DVI köztött számodra annyi a lényeges különbség, hogy a DVI-n nincs hang, a HDMI-n igen. Mindkettő digitális és a jel szabványuk megegyezik! Azaz a videó jel minőségromlás nélkül átvihető a DVI és HDMI szabványok között!


Ellenben a Display port, ahogy te nevezed a VGA DSub-ot az egy analóg jel. Konvertálás csak minőségromlással megoldható.


Azaz kell neked egy DVI-HDMI kábel, a felbontást be kell állítanod a TV max felbontására és nézheted is a 240p-ben letöltött videókat :)

De jó lesz az 1080p-nek is. ;)

2013. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hehe :)) nagyon köszönöm!
2013. okt. 9. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!